Kripto Para

Milyarder fon yöneticisinden kripto para hamlesi

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, yatırımlar da hız kazanarak artmayı sürdürüyor. Dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi Steve Cohen’in kripto para dünyasına giriş yapmaya hazırlandığı öğrenildi…

  Kripto para dünyasına önemli bir giriş yapmaya hazırlanan isimlerin arasında ünlü yatırım fonu yöneticisi Steve Cohen de yer aldı. Yönetimi altında 22 milyar dolarlık varlık bulunduran Point72 firmasının yöneticisi, tüm varlığıyla kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu iddialar, Bitcoin ve kripto para destekçilerini heyecanlandırdı.

  Şirketin girişim sermayesi kolu olan Point72 Ventures ile bazı yatırımlar yapmaya başladığı öne sürülürken, serbest yatırım fonundan da “long/short” pozisyon stratejileri uyguladığı söylendi. The Block tarafından kripto para basınına yansıtılan iddialara göre şirketin kripto para dünyasına girmeye hazırlandığı belirtildi.

  Kripto Para Sektörünü Heyecanlandıran Adım

  Konuyla ilgili yatırımcılarına bilgilendirme mektubu gönderen dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi Steve Cohen, şu ifadeleri kullandı: “Blokzincir teknolojisi ve onun dönüştürücü kapasitesini yakından izliyoruz. 2 trilyon dolarlık bir piyasayı görmezden gelmemiz, işimizi önemsemediğimiz anlamına gelir. Şu anda hangi yolu, ne şekilde gideceğimiz konusunda bir şey söylemek için çok erken ancak sizi mutlaka bilgilendireceğiz”

  Yönetimi altında 22 milyar dolarlık varlıkla sektörde giderek büyüyen Point72 firmasının, New York merkezli yatırım yönetim şirketi Melvin Capital üzerinde hissesi bulunuyor. Melvin Capital, en son GameStop olayında çok ciddi bir kayıp yaşadığı için Point72 şirketi de bundan olumsuz etkilenmişti. Fakat bir süre sonra 1.5 milyar dolarlık fon toplamayı başaran şirket bu sayede sektördeki gücünü korumayı başardı

  Yatırım Fonu Yöneticileri Kripto Para Sektörünü Seçiyor

  Point72 şirketinin sektördeki en büyük rakibi olarak görülen ve yatırımı altında 40 milyar dolarlık varlık bulunan Millennium şirketinden de kripto para adımı gelebilir. Dev firmanın Grayscale’in Bitcoin Trust’ı üzerinden Bitcoin kripto para birimine yatırım yaptığı açıklandı. Dolar milyarderi bir başka serbest fon yöneticisi ve Bridgewater varlık yönetim şirketinin sahibi olan Ray Dalio da kripto paralar ve Bitcoin hakkında olumlu açıklamalar yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle