Kripto Para

İş Portföy Blockchain Karma Fonu satışları başladı!

  Geleneksel yatırım dünyasının önde gelen kuruluşlarından İş Portföy, bir süredir beklenen yatırım seçeneğini devreye soktu. İş Portföy Blockchain Karma Fonu, yerli yatırımcılar için satışlara açıldı…

  Türkiye’de fon yatırımı yapan yerli yatırımcıların en çok tercih ettiği kuruluşlardan olan İş Portföy, uzun zamandır beklenen hamleyi nihayet gerçekleştirdi. Popüler firma, yatırım dünyasında bir ilke daha imza attı ve blockchain teknolojisine yatırım imkanı sunmaya başladı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de blockchain dünyasına yatırım furyası bu şekilde başlamış oldu.

  Firmadan yapılan açıklamada İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon’u hayata geçirildiği belirtildi. Yerli yatırımcılar için satışlara başlayan bu fon, yerli ve yabancı hisse senedi piyasalarına yatırım yapmak isteyenlerin portföylerini çeşitlendirme imkanı sunacak. Yeni yatırım fırsatlarını kaçırmamak isteyen yerli yatırımcılar için önemli bir gelişme daha hayata geçirildi.

  Blockchain Şirketlerine Yatırım Yapma Fırsatı

  Yatırımcılar, artık fonların portföylerindeki kaynakları spesifik olarak hangi alana yatırdıklarıyla yakından ilgileniyor. Yatırım tercihlerini de bu koşullara göre oluşturan yatırımcılar hakkında açıklamalarda bulunan İş Portföy’ün Genel Müdürü Tevfik Eraslan önemli ifadeler kullandı. Yatırımcıların teknoloji ve yenilikçilik gibi kavramlardan gücünü alarak gelişim ve büyüme potansiyeli sunan spesifik sektörlere yatırım yapma heyecanı duyduklarını söyledi.

  Tevfik Eraslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında İş Portföy olarak özgün teması olan fonların kurulması ve yatırımcılara sunulması için çalışmalar yaptıklarını şöyle ifade etti: “bu kapsamda tematik fon ailemizi İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon ile genişletiyoruz. Şirketler tarafından kullanımı yaygınlaşan blockchain teknolojisi, bireylerin iş yapış şeklinden varlıklarını yönetme alışkanlıklarına kadar birçok alanda insan/toplum hayatını değiştirme potansiyeli taşıyor.”

  Blockchain Karma Fonu Kapsamı 

  TEFAS platformunda işlem görmeye başlayan İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon toplam değerinin asgari yüzde 80’i de açıklandı. Buna göre fonda blockchain teknolojisini geliştiren ve kullanan şirketler ile bu şirketlerin hizmet sağlayıcılarının ihraç ettiği ortaklık paylarına yatırım yapılabilecek. 

  Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına, özel sektör borçlanma araçlarına pay verilirken fon içinde kripto para piyasası yer almayacak. Fon portföyüne kripto varlık ve kripto para piyasası işlemleri dahil edilemeyeceği açıklandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle