Kripto Para

Teksaslı senatör BTC’yi öve öve bitiremedi!

  ABD’de Bitcoin’e (BTC) destek verdiği bilinen politikacılar arasında yer alan Teksas Senatörü Ted Cruz, Bitcoin’e inandığını ve yaşadığı eyalet olan Teksas’ın, kripto para gelişimi için bir merkez haline gelmesini istediğini dile getirdi. Cruz ayrıca Bitcoin karşıtı Senatör Elizabeth Warren’a da sert tepki gösterdi.

  Kripto para piyasaları, ABD’de alınan politik kararlar ile doğrudan şekillenebiliyor. Özellikle ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasında aldığı kararlar ve izlediği yol, kripto para piyasası adına belirleyici bir faktör rolünü üstlenebiliyor. Bu nedenle de dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ABD’de politika yapıcıların Bitcoin (BTC) ve daha genel manada kripto paralar ile ilgili düşünceleri ve benimsedikleri tavılar, kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Bu kapsamda Bitcoin desteği ile bilinen Senatör Ted Cruz, bir kez daha Bitcoin yanlısı açıklamalarda bulundu.

  “Bitcoin ve Amerikan Deneyi”

  ABD’de düzenlenen “Bitcoin ve Amerikan Deneyi” isimli konferansta açıklamalarda bulunan ve Bitcoin’e verdiği desteklerle bilinen Teksas’ın Cumhuriyetçi Senatörü Cruz, her zaman olduğu gibi Bitcoin’e inandığını dile getirdi. Cruz konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

  “Konumuzun başlığı Bitcoin ve Amerikan Deneyi. Aslında bu başlığı çok sevdim, neden mi? ‘Amerikan deneyi nedir?’ diye soralım. Amerikan deneyini özgün yapan nedir? İnovasyon, özgürlük, refah ve mülkiyet hakkı. ABD bunların hepsini, diğer ekonomik sistemlerden daha çok sunmayı başardı. Herkese daha çok fırsat tanıdı. Bitcoin’e baktığınızda da aynı yolda ilerlediğini görüyorsunuz. Size paranın hükümet ya da devlet tekelinde olmaması gerektiğini söylüyor.”

  “Ortada Bir Kazan-Kazan Durumu Var”

  Son dönemlerde özellikle de Bitcoin madenciliği konusunda ön plana çıkan Teksas eyaletiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Cruz, yaşadığı eyaletin kripto paranın gelişimi açısından bir merkez haline gelmesini istediğini ifade etti. Cruz açıklamasında şöyle konuştu:

  “Teksas’ın Bitcoin ve kriptonun dünyadaki merkezi olmasını istiyorum. Bu eyaletin çölde bir vaha olmasını istiyorum. Batı Teksas’taki doğalgaz tesislerini görseniz hayran kalırsınız. Ufukta ışıklar görürsünüz… Onların hemen yanında o gazdan elde edilen Bitcoin madenciliği yapılıyor. Bu elektrik şebekeden harcanmıyor, yani ortada bir kazan-kazan durumu var… Batarya teknolojisinin gideceği daha çok yol var.”

  “Demokratlar Kontrol Edemedikleri Şeyleri Sevmezler”

  Bitcoin ve kripto para karşıtlığı ile bilinen Senatör Elizabeth Warren ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Cruz, Demokrat mevkidaşı ile ilgili; kendisinin “kontrol edemediği şeyleri sevmediğini” dile getirdi. Cruz “Demokratlar kontrol edemeyecekleri şeyleri sevmezler. Bu yüzden Bitcoin’i sevmiyorlar. Elizabeth Warren neden geceleri rahat uyuyamıyor? Çünkü küçük sosyalist parmaklarıyla hepimizin banka hesabındaki ufak kuruşları bile kontrol etmek istiyor ve bunu yapamıyor” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle