Silbert sert konuştu: Dogecoin değeri sadece inanç!

  5 Mayıs tarihinde Dogecoin’in (DOGE) piyasa değeri 90 milyar doların üzerini görmüştü. Şimdi ise bu seviye 39 milyar dolar dolaylarında. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, DOGE’un değerinin kaynağında sadece “ortak inanç” olduğunu dile getirdi. Silbert, Dogecoin’e karşı sert eleştirileri ile gündeme geldi.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılında altın çağını yaşadı ve ilerleyen dönemlerde ne olacağı henüz bilinmiyor. DOGE, daha önceki rekorlarını tazeleyebilir ya da sıfırlanıp piyasadan da silinebilir. Ancak yine de DOGE şimdilerde kripto para piyasalarının en popüler kripto paralarından biri. DOGE, 5 Mayıs tarihinde piyasa değeri ile 90 milyar doları aşarak beklenmedik bir başarıya imza attı. Şimdilerde ise CoinMarketCap verilerine göre DOGE 39,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda yer alıyor. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, DOGE’un değerini yalnızca “ortak bir inançtan” aldığına inanıyor.

  Silbert 8 Mayıs’ta DOGE Sahiplerine BTC Tavsiye Etti

  DOGE’a karşı sert eleştirilerde bulunan Silbert, DOGE’un piyasa değerinin bu olmadığını iddia etti. Silbert’e göre DOGE değerini herhangi bir faydadan almıyor. Silbert, 8 Mayıs tarihinde Dogecoin için aşağı yönlü hareketlilik öngörüsünde bulunmuş ve DOGE sahiplerinin karlarını Bitcoin’e (BTC) yöneltmesi tavsiyesinde bulunmuştu. Aynı gün Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Saturday Night Live (SNL) programında sunuculuk yaptı. Program ile birlikte DOGE %30 oranında değer kazanmış olsa da bir sonraki gün sert değer kayıpları yaşandı.

  Elon Musk’ın SNL sunuculuğunu yapmadan önce, onun Dogecoin hakkında açıklamalar yapması zaten bir beklenti oluşturmuştu. Program ile birlikte gelen yükselişler aslında beklendiği gibi de oldu. Ancak programdan bir sonraki gün gelen değer kayıplarını neredeyse kimse beklemiyordu. Bununla birlikte DOGE eleştirenler, bu yaşananın aslında iyi bir örnek olduğunu birçok kez dile getirdi.

  Silbert DOGE Topluluğuna Saygı Duyuyor

  Her ne kadar Barry Silbert “Dogecoin düşmanı” gibi bir unvana sahip olmuş olsa da kendisi köpek temalı kripto paralar arasında en tutkulu topluluğa sahip olanın DOGE olduğunu kabul ediyor. Google’daki Dogecoin aramaları bu yıl Bitcoin aramalarını geride bırakmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle