Kripto Para

Dev borsa ana ofisini kapatmak zorunda kaldı!

  Kripto para piyasasında, Bitcoin’e (BTC) verdiği açık desteklerle tanınan, Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, borsanın San Francisco’da bulunan ana ofisinin, şehirde hızla artan suç oranlarından dolayı kapatıldığını açıkladı. Powell ayrıca bölge savcısına da tepki gösterdi.

  Kripto para borsaları, son dönemlerde ülkelerdeki yaygınlıklarını artırmak adına birçok yeni bölgede hizmet sunmaya başladı ya da bunun için borsalar yeni bölge arayışlarına devam ediyor. Şubeler açmak adına çalışmalarını sürdüren borsalar, halihazırda bulundukları bölgelerde ise zaman zaman sorunlarla karşılaşabiliyor. Çoğu zaman yasal uyumluluklarla ilgili ortaya çıkan bu sorunlardan biri de Kraken borsasının karşısına çıktı. Borsanın Bitcoin (BTC) destekçisi olan CEO’su Jesse Powell, Kraken’in San Francisco’daki ana ofisinin, şehirde hızla artan suç oranlarından dolayı kapatıldığını açıkladı.

  Kraken CEO’su Jesse Powell’ın Açıklamaları

  Bitcoin’e verdiği açık destekle bilinen ve hatta Bitcoin satın almanın, son dönemin en iyi yatırımı olduğunu öne süren Powell, şehirde hızla artan suç oranlarından dolayı çalışanların ofise gidiş – dönüşlerde saldırılara uğradıklarını belirtti. Yazılı bir açıklama ile ofisi kapatma kararı aldıklarını ifade eden Powell, şehirde hızla artan suç oranına işaret etti. Açıklamasında bölge savcısının uyguladığı politikaların daha fazla kaosa neden olduğunu belirten Powell, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Birçok çalışanımızın ofis yolunda taciz edilmesi, saldırıya uğraması veya gasp edilmesi yüzünden San Francisco’da Market Street’te bulunan ana ofisimizi kapattık. Birçok iş ortağımız da bu tür saldırıların mağdurları oldukları için ofisimize gelmekten korkmaya başladılar. Şehirde şu anda suç, akıl sağlığını kaybetme ve uyuşturucu suiistimali hat safhaya çıkmış halde.

  Powell Bölge Savcısına Tepki Gösterdi

  Yaptığı açıklamada San Francisco’nun bilinen bir şehir olduğunu ve bu nedenle de rakamların doğruları yansıtmadığını dile getiren ünlü CEO, polislerin daha önce yakaladıkları saldırganlıkları onlarca kez daha yakalamak zorunda kaldıklarını ifade etti. Bunun nedeninin Bölge Savcısı Chesa Boudin’in “yakala ve bırak” programı olduğunu öne süren Powell “Bu program yüzünden önlenebilecek birçok cinayet olayı yaşanmıştır ve masum insanlar hayatlarını kaybetmişlerdir” dedi.

  Powell’ın işaret ettiği gibi San Francisco’da özellikle pandemi sonrasında suç oranı ciddi şekilde arttı. Şehirde sokak ortasında işlenen cinayetlerin yanında özellikle gasp ve araba hırsızlığı rekor düzeylere ulaştı. Öte yandan San Francisco tüm bunlara rağmen ABD’de ev kiralarının en yüksek olduğu bölgeler arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle