Kripto Para

Kripto şirketi Voyager, dijital ödeme sektörüne girdi!

  Kripto para sektörü, piyasaya giren büyük şirketlerin etkisi ile ciddi oranlarda büyümeye devam ediyor. Önde gelen kripto para broker’ı olan Voyager Digital de sunduğu hizmetleri dijital ödeme sektöründe genişletmek adına bir adım atarak Danimarka merkezli kripto ödeme platformu Coinify’ı satın aldı.

  Kripto para piyasaları, 2017 yılında çok ciddi bir büyüme ile karşılaştı ve o dönemde Bitcoin (BTC) 20 bin dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ancak 2017’deki boğa koşusunda piyasada yalnızca bireysel yatırımcılar vardı. 2017’deki boğa koşusunun bir benzeri, Aralık 2020’de başladı ve 2021’de devam etti. 2021’de gerçekleşen boğa koşusu, 2017 döneminden de güçlü bir şekilde gerçekleşti ve BTC bu kez 65 bin dolara kadar yükselerek rekorunu tazeledi. 2021’deki bu ciddi büyümede ise kurumsal şirketlerin piyasaya adım atması büyük oranda etkili oldu.

  Kripto para piyasasına kurumsal şirketlerin adım atmaya devam etmesi, sektörün git gide daha da yaygınlaşmasını sağladı. Ödeme platformları, bankacılık kuruluşları gibi firmaların da müşteri talepleri doğrultusunda sektöre adım atması, piyasalar adına umut verici gelişmeler olarak kaydedildi ve bu adımlar çeşitli firmalar tarafından atılmaya devam ediyor. Bu kez benzer şekilde bir adım kripto para broker’ı olan Voyager Digital’den geldi. Voyager, dijital ödeme sektöründe varlığını güçlendirmek adına Danimarka merkezli kripto ödeme platformu olan Coinify’ı satın aldı.

  “Dijital Ödemelerin Bir Sonraki Sınır Olduğunu Düşünüyoruz”

  Voyager Digital, 2 Ağustos tarihinde resmi bir açıklama yaparak Coinify’ı 84 milyon dolar karşılığında satın almayı kabul ettiğini duyurdu. Şirketin yapmış olduğu resmi açıklamanın yanı sıra Voyager Digital kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Ehrlich, konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Ehrlich açıklamasında “Dijital ödemelerin bir sonraki sınır olduğunu düşünüyoruz” sözlerine yer verdi.

  Voyager, Coinify Hissedarlarına Ödeme Yapacak

  Voyager, Coinify’ın ödeme altyapısını önümüzdeki dönemlerde mevcut sistemine ve platformlarına entegre etmeyi amaçlıyor. Voyager Digital’in attığı bu adım sonrasında, şirketin müşterileri hesaplarından doğrudan ödeme yapma imkanına kavuşacak. Yapılan anlaşma neticesinde Voyager, mevcut Coinify hisse sahiplerine 5 milyon 100 bin adet Voyager hissesi verecek ve 15 milyon dolarlık da nakit ödeme yapacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle