Kripto Para

Dev bankadan yeni Bitcoin hizmeti

  Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Morgan Stanley, kripto para piyasasına yönelik yeni adımlar atmaya devam ediyor. Gün geçtikçe Bitcoin hakkında daha olumlu görüşlere sahip olan banka, bazı müşterileri için Bitcoin fonlarına erişim imkanı vereceğini açıkladı.

  Morgan Stanley başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasına yönelik değişen algısı ile bilinen bankalar arasında yer alıyor. Bitcoin’in ilk ortaya çıktığı dönemlerde lider kripto para birimi hakkında olumsuz görüşlere sahip olan ve eleştirel yaklaşan dev banka şimdilerde ise Bitcoin’i destekleyen hamlelerde bulunuyor.

  Morgan Stanley ilk olarak Bitcoin’in çok güvenilir olmadığını ancak yine de fon açacağını açıklamıştı. Bu görüşleri daha da olumlu bir noktada evrilen banka şimdi ise müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim imkanı tanıyacak. Morgan Stanley de birçok dev banka ve kuruluş gibi Bitcoin hakkındaki görüşlerini revize ediyor.

  Morgan Stanley ilk olarak 2020 yılının sonunda MicroStrategy şirketinden yüzde 10’luk hisse almıştı. Bankanın Bitcoin ile ilk teması bu olmakla beraber şirket kripto para sektöründe daha fazla yer almak için yeni adımlar atıyor. Müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim imkanı tanıyacak olan bankanın vereceği yeni Bitcoin hizmetleri ise şimdiden merak konusu oldu.

  Morgan Stanley Bitcoin fonlarına erişim için sınırlı sayıda müşterisine imkan tanıyacak

  Morgan Stanley müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim hizmeti verecek olmakla beraber bu seçenek tüm müşteriler için geçerli olmayacak. Banka Bitcoin fonlarına erişim sağlamak isteyen müşterilerinden hesaplarında en az 2 milyon dolar bulunmasını talep edecek. Banka hesaplarında daha az parası olan müşterilerin faydalanamayacağı bu hizmet şuan için sınırlı bir kitleye verilecek. Bununla beraber banka müşterilerini net değerin yüzde 2.5’i ile sınırlayacak.

  Dev bankanın Bitcoin fonlarına erişim hizmeti şimdilik sınırlı olmakla beraber ilerleyen dönemlerde daha fazla müşterisine daha geniş hizmet sunması bekleniyor.

  Piyasada mevcut 3 farklı Bitcoin fonu var 

  Morgan Stanley müşterilerinin bu yeni hizmet ile erişebileceği 3 farklı Bitcoin fonu bulunuyor. Bu fonlardan 2 tanesi milyarder Mike Novogratz’ın sahibi olduğu Galaxy Digital’e ait. Diğer fon ise NYDIG ve FS Investments’ın ortaklığı ile oluşturuldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle