Kripto Para

Bir banka daha kripto para alım satım hizmeti sunacak

  Kripto para piyasasında pozitif sinyaller gözlemlenirken, sektörün benimsenme oranı günden güne artıyor. Son olarak Viyana merkezli 215 milyar dolarlık varlığa sahip bir banka daha kripto hizmetlerini başlatacağını duyurdu.

  Yatırımcılar, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş beklerken kurumların kripto paralara yönelik hamleleri hız kazandı. Son dönemde pek çok bankacılık kurumu, bireysel veya kurumsal müşterileri için kripto para hizmetleri başlattı. Bu bankalar arasına Viyana merkezli Raiffeisen Bank da katıldı.

  Yaklaşık 215 milyar dolarlık varlığa sahip Raiffeisen Bank kripto para hizmetleri için kolları sıvadı. Bankadan yapılan açıklamaya göre Ocak 2024’ten itibaren bireysel müşterilere kripto para alım satım hizmeti verilecek. Raiffeisen Bank bu hizmetin güvenilir şekilde gerçekleşmesi için Bitpanda ile ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

  Avusturyalı Bankadan Kripto Para Hamlesi

  Raiffeisen Bank müşterileri, artık bankanın mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla kripto para alım satımı yapabilecek. Yapılan açıklamaya göre bu hizmetin ilk kullanımı, öncelikle Viyana’da başlayıp daha sonra diğer bölgelere yayılacak. Raiffeisen Bank inovasyon başkanı Curt Chadha konuyla ilgili detayları paylaştı.

  Avusturya nüfusunun yaklaşık yüzde 25’ini oluşturan Viyana’dan bu projeye başladıklarını belirten Chadha şunları söyledi: “Müşteriler, Raiffeisen uygulaması aracılığıyla Bitpanda'ya giriş yapabilecek. Benzer bir sistem olacak, bu nedenle bir işlemin onaylanması, müşterilerin alışık olduğu gibi hesaptan hesaba banka havalesi yapar gibi işleyecektir.” Kripto para hizmetlerini başlatan bankalar arasına katılan Raiffeisen Bank, böylelikle BTC alım satımını desteklemiş olacak.

  Kripto Para Benimsenmesi Hız Kazandı

  Lider kripto para birimi BTC fiyatının 2023 yıl başından bu yana iki katından fazla artması, bankaların bu alana yoğunlaşmasını hızlandırdı. Son dönemde pek çok kurumsal şirketin kripto para hizmetleri sunmaya başladığını açıklaması dikkat çekti.

  Analistler, BTC’nin blok ödül yarılanmasını yaşayacağı 2024 yılında bu tür hizmetlerin sayısının katlanarak artacağını belirtiyor. Lider kripto para birimi BTC haberin yazıldığı an itibarıyla son 24 saatte yüzde 2,31 artışla 37.232 dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle