Kripto Para

HSBC'den XRP hamlesi! 2024'te kripto saklama hizmeti geliyor

  İngiltere merkezli küresel bankacılık devi HSBC dijital varlık saklama hizmeti başlatacağını duyurdu. Dev banka bu hizmetini Ripple Labs’a (XRP) ait teknoloji şirketi Metaco işbirliği ile gerçekleştirecek.

  İngiltere’nin en büyük bankalarından biri olan HSBC, dijital varlık hizmetleri alanına giren bankalardan biri oldu. Dev bankadan yapılan duyuruda müşterilere 2024 yılında dijital varlık saklama hizmeti sunulacağı belirtildi. Üstelik HSBC bunu kripto para sektöründe popüler bir şirketin ikinci markasıyla birlikte yapacak.

  İngiltere merkezli bankacılık devi HSBC dijital varlık saklama hizmetleri başlatıyor. Şirketten yapılan duyuruda bu hizmet için 2024 yılı hedef gösterildi. Önümüzdeki yıl başlayacak hizmette XRP kripto para biriminin ihraççısı Ripple Labs’a ait Metaco adlı şirketin desteği alınacak. Metaco ve HSBC birlikte dijital varlık saklama hizmeti başlatacak.

  HSBC’den Üst Üste Dijital Varlık Hamleleri

  HSBC’nin finans alanındaki son hamleleri dikkat çekmeye başladı. Küresel banka daha önceden tokenize menkul kıymetler başlatacağını duyurmuş ve kripto para alanındaki faaliyetlerini genişletmişti. HSBC son olarak dijital varlıkların saklanmasında kurumsal müşterilere yönelik yeni bir hamle yaptı.

  HSBC ile İsviçre merkezli Ripple şirketi Metaco ortak olup dijital varlık saklama hizmeti sunacak. Bu sayede kurumsal müşterilerin dijital varlıkları güvenli bir şekilde saklanmış olacak. Bankanın bu ortaklıkla birlikte HSBC Orion adındaki dijital varlık ihraç platformunu desteklemiş oldu. Öte yandan 1 Kasım’da duyurulan HSBC’nin tokenize fiziksel altın hizmeti de tamamlandı.

  Kripto Paralar Henüz Dahil Edilmedi

  HSBC tarafından paylaşılan duyuruda saklama hizmetinin şimdilik sadece tokenleştirilmiş menkul kıymetlere yönelik olduğu belirtildi. Bu kapsamda dijital varlık saklama hizmetlerine kripto para birimleri veya stablecoinler henüz dahil edilmedi. HSBC yöneticilerinden John O’Neill konu hakkında “Sunulan bu hizmetler, HSBC’nin dijital varlık piyasalarının genel gelişimine olan bağlılığının altını çiziyor” ifadelerini kullandı.

  XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple bu yılın Mayıs ayında Metaco şirketini 250 milyon dolar ödeyerek satın almıştı. Şirketin öngörüsüne göre kripto saklama pazarı 2030 yılına kadar 10 trilyon dolara ulaşabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle