SOL rekor kırdı: İlk 10’da! Peki nasıl?

  Son dönemlerde birçok popüler analistin yükseliş beklediğini dile getirerek işaret ettiği Solana (SOL) Coin, 16 Ağustos tarihinde tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Elde edilen verilere göre SOL, son 1 aylık süreçte ABD doları karşısında değerini 3 kattan fazla arttırdı. SOL, 20 Temmuz’da yerel dip seviyesini görmüştü.

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yukarı yönlü hareketliliklerin yaşandığı görülüyor. Bu hareketliliklerde, Bitcoin’in (BTC) ve Ethereum’un (ETH) eş zamanlı olarak yukarı yönlü ivmelenmesinin etkili olduğu düşünülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük iki kripto paranın bu yöndeki hareketlilikleri, piyasada bir rallinin başlamasını sağladı. Bu rallide birçok kripto para yükselişleriyle BTC ve ETH’ye paralel şekilde hareket etti. Bu altcoinler arasında ise en çok dikkat çekenlerden biri Solana (SOL) oldu. SOL, 16 Ağustos tarihinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı.

  Kripto para borsalarında güncel 1 SOL fiyatı %solana+try% TL. Döviz cinsinden ise %solana+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Solana 24 saatte %solana+yuzde%.

  SOL Benimsenmesi Artıyor

  Her ne kadar piyasalarda BTC ve ETH’nin yükseliş rüzgarları hissediliyor olsa da SOL, daha uzun bir süredir yükseliş eğilimindeydi. Ancak SOL’un fiyat rekoru kırması, onun yükselişlerini daha gözle görülür bir hale getirdi. Birçok analist, SOL’un yükselişlerindeki en büyük etkenlerden birinin Solana’nın birçok DeFi uygulamaları için tercih edilen bir ağ haline gelmesi olduğunu ifade ediyor. Öte yandan Solana kullanımı arttıkça, kullanıcıların SOL’u daha fazla benimsemeye başlamaları da bu yükselişte etkili oldu.

  SOL 64,8 Dolarda Tarihi Rekorunu Gördü

  20 Temmuz 2021’de SOL yerel dip seviyesinde işlem görüyordu. 20 Temmuz tarihinde SOL, gün içinde en düşük 22,1 dolar seviyesinde işlem görmüştü. Bu yerel dip noktasından yükselişe geçen SOL, aradan geçen sürede %193 oranında değer artışı yaşayarak 16 Ağustos tarihinde 64,8 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ardından hafif geri çekilmeler yaşayan SOL, yine de 60 dolar üzerinde kalmayı başardı.

  SOL Yükselişine Etki Eden Diğer Faktörler

  Solana blok zincirinde bulunan merkezsiz borsa (DEX) Mago Markets, geçtiğimiz hafta bir token satışından 70 milyon dolar topladı. Bir diğer yandan Haziran ayında SOL blok zincirinin arkasındaki firma olan Solana Labs da 314 milyon dolar toplamıştı. Bu gelişmelerin de SOL’un kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle