Fed başkanından inanılmaz Bitcoin eleştirisi

  Kripto para sektörüne yönelik ilginin hızla artmaya devam ettiği bu dönemde Fed Başkanı Jerome Powell konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörüne yönelik sürekli eleştirilerde bulunan Powell, Bitcoin’in kötü bir yatırım aracı olduğunu ve ödeme yöntemi statüsünde olmadığını belirtti.

  Kripto para sektörünün dev borsalarından Coinbase’in teknoloji hisselerinin ağırlıklı olduğu Nasdaq’ta listelenmesi üzerine Fed Başkanı Jerome Powell kripto paralarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörü için kritik bir adım olan listelenmenin gerçekleştiği günde sektöre dair eleştirilerini sunan Jerome Powell, açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekti.

  Fed Başkanı Jerome Powell daha öncede pek çok kez belirttiği gibi kripto paraların değersiz olduğunu hatırlattı. Kripto para sektörünün insanların kripto para değerine inandıkları için var olduğunu aslında bir öz değeri bulunmadığını belirten Powell, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasını da eleştirdi. Jerome Powell’ın başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörüne yönelik eleştirilerini Coinbase hisselerinin listelendiği gün gerçekleştirmesi ise dikkat çekti.

  Jerome Poweel Bitcoin’i altına benzetti

  Jerome Powell kripto para sektörüne yönelik yeni eleştirilerinde Bitcoin’e ağırlık verdi. Başkan lider kripto para birimini altına benzetti. İnsanların binlerce yıldır altına sahip olmadığı özel bir değer verdiklerini açıklayan Powell, aynı şeyin Bitcoin için de geçerli olduğunu belirtti. Bitcoin’in aslında değeri olmadığını ve bu değeri insanların kendisinin yarattığını açıklayan Powell, kripto paraların değer taşımamalarının yanı sıra ödeme yöntemi olarak kullanılmalarını da eleştirdi.

  Kripto para birimlerinin fiyat artışları ile ilgili bahis yapmak için kullanıldığını iddia eden Powell, spekülatif olduklarını ve ödeme mekanizması olarak değerlendirilmediklerini belirtti.

  ABD ekonomisinin yöneticileri kripto paralara karşı mesafeli

  Jerome Powell’ın kripto paraların değer sahibi olmadığını ve ödeme aracı statüsünde olmadığını vurguladığı açıklamaları kısa süre önce Janet Yellen’in kripto paralar hakkında yaptığı açıklamaları akla getirdi. Powell’ın açıklamaları ABD ekonomisinin başındaki isimlerin kripto para sektörüne yönelik ortak fikirlerini yansıtıyor. Kripto para sektöründe yaşanan gelişmelere rağmen ABD ekonomisinin öncü isimleri kripto paralara mesafeli yaklaşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle