Kripto Para

Cumhurbaşkanlığından yatırımcılara uyarılar

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kripto para yatırımcılarına uyarılar içeren yeni bir bildiri yayınladı. Ülkede giderek büyüyen kripto para ekosistemine dikkat çekilirken yatırımcılara önemli tavsiye ve uyarılar yapıldı…

  Türkiye’de kripto para yatırımını seçen yatırımcıların sayısı her geçen gün artarken Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de bu yönde bildiriler yayınlıyor. Resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kripto paraların bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiği üzerinde duruldu. 

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, “Kripto varlık alım satım platformlarına yönelik uyarılar” başlığı ile bir dizi paylaşım yaptı. Sektöre yeni giren kripto para yatırımcılarının dikkat etmeleri gereken noktalara parmak basan yetkililer, önemli tavsiyelerde bulundu. Blockchain teknolojisi ve kripto para odaklı öğretici mesajlarına devam eden Ofis, şimdide borsalara dikkat çekti.

  “Kripto Paraları Güvenli Şekilde Saklayın”

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kripto para cüzdanlarının belirli standartlara sahip olması gerektiğini vurguladı. Kripto para yatırımcılarının bu standartları kontrol etmeleri gerektiği vurgulanırken paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Gerçek paraları saklamak için sıcak ve soğuk cüzdanlar değil, ülkelerin güvenli kabul ettikleri resmi banka hesapları kullanılmalıdır.”

  Yatırımcıların herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce o kripto paranın “Whitepaper” metninin incelenmesi gerektiği belirtildi. Ofis tarafından yapılan ve sosyal medyada ses getiren paylaşımda ayrıca siber güvenlik hususuna da dikkat çekildi.

  “Kripto Para Borsası Seçiminde Dikkatli Olun”

  Yapılan paylaşımlarda, kripto para yatırımcılarının kişisel verilerin ifşası ya da platformdaki varlıkların çalınması gibi durumlara karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi. Kripto para borsası seçiminde alım satım platformunun internet trafiği ile ortalama nakit bulundurma ve işlem hacmine mutlaka bakılması tavsiye edildi. 

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’ne göre yatırımcıların, borsa tarafından belirtilen hacmin, kullanıcılar tarafından güvenilir olup olmadığını kontrol etmesi gerekiyor. Ayrıca kripto para borsaları arasında yüksek skora sahip olan platformlar tercih edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin sosyal medyada bu tür paylaşımlarının devam edeceği belirtildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle