Ünlü analist: “BTC 1 milyon dolara ulaşacak”

  Kripto para piyasalarının önde gelen isimlerinden, trader ve influencer Elliot Wainman, Bitcoin (BTC) fiyat potansiyeli hakkındaki fikirlerini paylaştı. Wainman, Bitcoin’in boğa döngüsünün zirvesine yakın olmadığını iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 2 haftadır karışık sinyaller veriyor. Nisan ayında 64 bin 895 dolar ile rekor kıran Bitcoin, bu rekor ile hedefine güçlü bir şekilde 65 bin doları aşmıştı. Birçok analist, hafif bir fiyat düzeltmesinden sonra Bitcoin’de boğa koşusunun devam edeceği konusunda hemfikirdi. Ancak Bitcoin’de beklenen fiyat düzeltmesi, beklenenden daha sert gerçekleşti. Bu da Bitcoin adına yapılan tahminlerin revize edilmesini sağladı.

  Analiste Göre Bitcoin Yükseliş Momentumunu Yakaladı

  Değer kayıpları ile geride kalan haftanın ardından Bitcoin, Nisan ayının son haftasında da çift yönlü dalgalandı. Nisan ayının son gününü artıda kapatan Bitcoin, hafta sonuna da değer artışları ile giriş yaptı ve yeniden kritik seviyeleri test etmeye başladı. Yakın tarihte görülmüş olan sert fiyat düzeltmeleri birçok analistin fikirlerinde değişikliğe gitmesine yol aşmıştı. Ancak ünlü analist, trader ve influencer Elliot Wainman, Bitcoin’in yükseliş momentumunu Mart ayı başındaki düşüşler sonrası gelen toparlanmalar ile yakaladığını iddia etti.

  Wainman’ın BTC Fiyat Tahmini

  Wainman, söz konusu yükseliş momentumu iddialarını Blockchain’deki ölçümlerine dayandırıyor. Analiste göre Bitcoin’in “süper döngüsü” başladığında, fiyatı birim başına 1 milyon dolara kadar yükselecek. Konuya ilişkin olarak Wainman şu sözleri dile getirdi:

  “Mayıs 2021 dönemine girerken, birçok kişinin bu boğa koşusunun sonuna doğru olduğunu düşündüğü gibi, net bir şekilde açıklayamam ancak gerçekten bir Bitcoin süper döngüsü için uçurumdan geçmenin eşiğindeyiz gibi hissediyorum.”

  Ünlü analiste göre Bitcoin süper döngüsünde milyarlarca olmasa bile yüz milyonlarca kullanıcı alana girecek. Analiste göre bu katılımlar Bitcoin’i astronomik olarak yüz binlerce dolarlık, hatta 1 milyon dolarlık zemine taşıyacak.

  Wainman’a göre Bitcoin’deki yükseliş durumu, borsalardan soğuk cüzdanlara aktarılan Bitcoin sayısının hala yükselişte olduğu gerçeği ile pekiştiriliyor. Wainman, bu konudaki düşüncelerini ise Our World In Data’nın verileri ile destekliyor. Alex Saunders tarafından değiştirilen grafik, aktif olarak Bitcoin kullanan kişilerin sayısını önceki teknolojilerin yükselişleri ile karşılaştırıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle