Kripto Para

Dev şirketin BTC tahmini korkuttu!

  Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) düşüş eğilimine girdiği Kasım ayı başlarından bu yana paralel olarak düşüş eğiliminde hareket ediyor. Piyasada beklentiler şekillenmeye devam ederken ünlü varlık yönetim şirketi Invesco’dan, yatırımcılara Bitcoin konusunda bir uyarı geldi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 10 Kasım 2021 tarihinde 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu aşamadan itibaren piyasalarda, Bitcoin’in sırasıyla 75 bin dolar ve 100 bin dolar seviyelerine hareket edeceği beklentileri de güçlenmeye başladı. Ancak Bitcoin, ATH bölgesinden sonra gelen geri çekilmeleri tersine çeviremedi ve uzun bir düşüş eğilimi sürecine girdi. Bitcoin bu süreçte 40 bin dolar desteğinin de altını test ettikten sonra 42 bin dolar seviyesinin etrafında fiyatlanmaya başladı.

  Invesco: BTC 30 Bin Dolara Kadar Sarkabilir

  ABD’de yıllık enflasyon %7 olarak açıklandı ve bu seviye son 39 yılın en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. Bitcoin, bu verilerin açıklanması ile birlikte hızlı bir toparlanma göstererek 43 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak bu toparlanma uzun soluklu olmadı. Kripto para piyasalarında beklentiler Bitcoin’in fiyat hareketlerine göre şekillenmeye devam ederken, dev varlık yönetim şirketi Invesco’dan, yatırımcılara kritik ve korkutucu bir uyarı geldi. Invesco, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine sarkabileceği ihtimalini ortaya koydu.

  Paul Jackson Korkutan Senaryoyu Paylaştı

  Invesco şirketi stratejistlerinden Paul Jackson, yakın zamanda Bitcoin ile ilişkili açıklamalarda bulundu. Jackson, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyebileceğine karşın yatırımcılara uyarılarda bulundu. Invesco şirketi, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine gerileme ihtimalinin mevcut piyasada %30 seviyesinde olduğunu öne sürdü. Analist Jackson ise Bitcoin yorumlarında, piyasadaki aşırı coşkunun, Büyük Buhran dönemini hatırlattığını dile getirdi. Jackson konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Bitcoin’in kitlesel olarak pazarlanması, bize 1929 çöküşüne kadar olan süreçte borsacıların faaliyetlerini hatırlatıyor.”

  BTC Adına Yüksek Fiyat Tahminleri

  Bitcoin adına, uzun süreli bir düşüş eğiliminin de etkisi ile düşüş tahminleri daha sık gündeme geliyor. Ancak öte yandan bazı analistler, Bitcoin’in bu bölgelerden toparlanmalara başlayarak yüksek fiyat seviyelerine ulaşacağı fikrini benimsiyor. Örneğin Fundstat’tan Tom Lee, 2022 yılında Bitcoin’in “en kısa sürede” 200 bin dolar seviyesini dahi geride bırakabileceğini düşünüyor. Bir diğer yandan Max Keiser de hash oranı verilerine dayanarak Bitcoin’in 2022’de 220 bin dolar seviyesini göreceğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle