Binance Coin fiyatında rekoru getiren gelişmeler neler?

  Geçtiğimiz hafta başından beri yükselen grafiği ile dikkat çeken Binance Coin (BNB) fiyatı rekor kırdı. Son 1 haftada %80’in üzerinde değer kazana BNB fiyatını rekora götüren gelişmeler dikkat çekti…

  Kripto para dünyasının en popüler ve en büyük borsası olan Binance’in kendi kripto parası Binance Coin (BNB) fiyatı rekor kırdı. 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden beri kripto para yatırımcılarının gözdeleri arasında yer aldı. Ağ hayatının başlarında Ethereum teknolojisi kullanan bu altcoin, zamanla kendi sistemi Binance Chain’e geçti.

  Binance Coin (BNB) fiyatı, ocak ayın sonunda 40 dolar civarında işlem görüyordu. Uzun soluklu yükseliş trendini devam ettiren Binance Coin (BNB), son günlerdeki haberlerin etkisiyle de uçuşa geçti. BNB, son 7 gün içinde %80’in üzerinde artış gösterdi.

  BNB Fiyatındaki Yeni Rekoru Yorumladı

  Binance kripto para borsasının tanınmış yöneticisi Changpeng Zhao, platformun kendi kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) fiyatını yorumladı. Özellikle Tesla’nın Bitcoin satın aldığını açıklaması, kripto para piyasasında çok hareketli saatleri beraberinde getirdi. Binance Coin fiyatının 93 dolara çıktığını gören CZ, “Elon Musk’a teşekkür ederim.” dedi. 

  BNB fiyatındaki yeni rekoru yorumlayan Zhao, “Ama her şeyden önce, Binance Smart Chain camiasına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Son 24 saat içinde %30 değer kazanan BNB fiyatı yaklaşık 100 dolar seviyesine dayandı. CZ resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda uzun vadeli hedeflerin çok daha büyük olması gerektiğini söyledi ve 100 dolarlık hedefi küçümsedi.

  Binance Smart Chain Gelişiyor

  Ethereum ağının en büyük rakiplerinden biri olan Binance Smart Chain, kullanıcı kitlesini ve alt yapısını büyütmeye devam ediyor. Yılın ikinci yarısında duyurulan BSC, günümüzde bir günde 800 binden fazla kripto para alım satım işlemine ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. 

  Kripto para sektöründe geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Binance Smart Chain; Binance Coin ile para transferi ve staking yapmak için kullanılabiliyor. CZ, Binance Smart Chain ile işlem yapmanın Ethereum ağında işlem yapmaya kıyaksa çok daha düşük maliyetli olduğunu hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle