Deneyimli analist: BTC’de boğa sezonu bitmedi!

  Kripto para dünyasında son birkaç yıldır yakından takip edilen deneyimli analist PlanB, boğa sezonunun henüz bitmediğini söyledi. Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek için Stok akış modelini geliştiren ünlü analist yatırımcıları heyecanlandıran açıklamalar yaptı…

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen ünlü anonim analist PlanB, son açıklamalarıyla dikkat çekti. 2021 yılı sonunda Bitcoin fiyatının 288 bin dolarlık seviyeye ulaşacağını söyleyen analist paylaşımlarıyla büyük ilgi görüyor. Boğa sezonu başlamadan önce Stok akış modelini geliştirerek bu tahminde bulunan analistin son değerlendirmesi yine gündem oldu.

  Bitcoin fiyatı stok akış modelinin altına inse de endişelenmediğini ve BTC satanların “zayıf eller” olduğunu söyleyen PlanB, henüz boğa sezonunun bitmediğini düşünüyor. Kısa sürede kripto para topluluğunun en çok konuştuğu analist haline gelen PlanB, BTC fiyatında 64 bin dolar seviyesinin üzerine dikkat çekti.

  “BTC Fiyatı 64 Bin Doları Aşacak”

  Kripto para piyasasındaki verileri inceleyen analist BTC fiyat tahmininde şu açıklamayı yaptı: “Zincir üstü verilerim bana, bu boğa sezonunun bitmediğini ve en yüksek seviyenin 64 bin dolar olmadığını gösteriyor. S2F modelimden bağımsız olan bir başka indikatörüme göre de Ağustos ayını 47 bin dolar altında kapamayacağımızı düşünüyorum.”

  Ünlü analist PlanB, son paylaşımlarında ABD’nin dosyasına da tepki göstermesiyle gündeme gelmişti. ABD’nin ABD’nin El Salvador, Panama ve Guatemala’daki bazı yetkilileri demokrasi karşıtı olmakla ve yolsuzluk yapmakla suçlaması deneyimli analistin de tepkisini çekti: “Geleneksel olmayan savaş şu an devreye girdi. IMF’nin taleplerini kabul etmeyen ve özgürlüğü seçen ülkelere böyle oluyor.”

  Bitcoin Fiyatında 288 Bin Doları Bekliyor

  Stok akış modelinin geliştiricisi PlanB, Bitcoin fiyatının bu modele göre 288 bin dolar seviyesine kadar fiyatlanacağını düşünüyor. Stok, bir varlığın mevcut arzını gösterirken modeldeki akış ise yıllık üretim seviyesini gösteriyor. Bitcoin’de stok akış modeli, BTC’nin kıt olmasının eninde sonunda onun değerini arttıracağını iddia etmesiyle tüm dikkatleri üzerine çekyior. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle