Forbes yöneticisi Bitcoin’den düşüş beklediğini açıkladı

  Son dönemlerde yaşadığı fiyat yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Bitcoin ile ilgili yeni tahmin ve yorumlar gündemde yer almaya devam ediyor. Birçok kurumsal şirket CEO’su Bitcoin yükselişinin sürmesini beklerken, Forbes Crypto yöneticilerinden Steven Ehrlich ise Bitcoin’den düşüş beklediğini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin 2020 yılının mart ayından bu yana 4 bin dolardan 62 bin dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in bu inanılmaz yükselişi kripto paraya olan ilginin de artmasına neden oldu. Kurumsal yatırımcıların da ilgisi ile bu ay içinde 62 bin dolarlık yeni fiyat rekorunu kıran Bitcoin, rekorun ardından ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin yaşadığı düzeltme ile kripto para piyasasında endişe yaratsa da birçok analist, yükselişin devam edeceğine yönelik yorumlarda bulundu. Bununla beraber Forbes Crypto’nun araştırma bölümü sorumlusu Steven Ehrlich Bitcoin’in fiyat hareketliliği ile ilgili farklı görüşlere sahip.

  Forbes Crypto yetkililerinden Steven Ehrlich Bitcoin’in fiyat hareketliliğini global piyasalardaki gelişmeler ile paralel olarak değerlendirdi. Ünlü isim Bitcoin’in yavaş yavaş düşüş trendine girdiğini belirtti. Bitcoin’den düşüş beklediğini açıklayan Ehrlich, boğa sezonunun yakında bitmesini bekliyor.

  ABD faizlerindeki artış kripto paraları olumsuz etkileyebilir

  Steven Ehrlich açıklamalarında ABD’deki tahvil faizlerinde yaşanan artışın Bitcoin’i nasıl etkilediğini ve etkilemeye devam edeceğini açıkladı. Tahvil faizlerindeki ufak bir artışın bile Bitcoin fiyatı üzerinde düşüş yaratmaya yettiğini belirten Ehrlich, faizlerin artmaya devam etmesini bekliyor. Ünlü isim faizlerdeki artış ile Bitcoin’deki fiyat düşüşü arasında bir paralellik olduğunu dolayısıyla da Bitcoin’in düşmeye devam edeceğini düşünüyor.

  ABD tahvil faizlerindeki artış ile Bitcoin fiyat hareketlilikleri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu iddia eden analist, ABD tahvil faizlerinin artışı ile nakit kullanımının yeniden artacağını iddia ediyor. Steven Ehrlich Bitcoin’in boğa sezonunun yavaş yavaş son bulduğunu açıkladı.

  Kurumsal yatırımcı alımları azalmaya başladı

  Ünlü isim açıklamalarında Bitcoin boğa sezonunun bitmesinde kurumsal ilginin azalmasını kanıt olarak gösterdi. Tesla’nın Bitcoin yükselişi üzerindeki etkisini kaybetmeye başladığını belirten Ehrlich, kurumsalların Bitcoin ilgisinde azalma yaşandığını belirtti. 

  Anlık olarak 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle