Kripto Para

Cumhurbaşkanlığından kripto para açıklaması

  Yerli kripto para sektöründe son dönemde gündemin en önemli maddelerinden biri de Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama oldu. Bunun yanı sıra bir resmi kurumdan daha kripto para açıklaması geldi…

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabı üzerinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin teknolojisi hakkında yeni bir paylaşım yapıldı. Yerli kripto para yatırımcılarının yoğun ilgisini çeken bu paylaşım kısa sürede Twitter platformunun gündemine oturdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Bitcoin hakkında bilgilendirici bir mesaj paylaşması bazı kripto para yatırımcılarının akıllarında soru işareti oluşturdu.

  Bitcoin ve Blockchain Teknolojisi Açıklandı

  Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yapmış olduğu kripto paralar ile ilgili açıklama, kripto para topluluğunda büyük yankı bulmuştu. Ulusal basında da dikkat çeken bu açıklama, kripto para gündemini uzun bir süre meşgul etmişti. Bu paylaşımın üzerinden çok geçmeden Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Bitcoin (BTC) konulu bir mesaj paylaşıldı.

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Bitcoin’in mucidi olan gizemli kişi Satoshi Nakamoto’ya da yer verildi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu paylaşımda, Satoshi, blok zinciri (blockchain), düğüm ve blok terimlerinin kısa tanımlarının yapılması dikkat çekti. Yerli kripto para yatırımcıları ve kullanıcıları tarafından beğeni ile karşılanan bu paylaşım aynı zamanda pek çok spekülasyona sebep oldu. 

  Türkiye’de Kripto Paralara İlgi Artıyor

  Özellikle son 6 ay içinde Türkiye’deki kripto para kullanımı ve yatırımlarının rekor seviyeye çıktığı görülüyor. Bu ilginin günden güne yükselmesi ve artması, devlet kurumları ile devlet adamlarının da dikkatinden kaçmadı. Yerli kripto para yatırımcılarının hatırlayacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılının Eylül ayında da kripto paralar hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, o tarihte düzenlenen TEKNOFEST’te ilk defa blockchain açıklaması yapmış ve kısa sürede kripto para gündemine oturan isimlerden biri haline gelmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle