Kripto Para

Bitcoin için güzel haber: Fiyatlar yeniden toparlayabilir!

  Bir süredir düzeltme süreci devam eden Bitcoin için bugün gündeme düşen flaş bir haber umut verdi. 1,5 trilyon dolarlık varlık yöneten dev finans kuruluşu Franklin Tempeton, spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunarak piyasalarda yüzleri güldürdü!

  1,5 trilyon dolarlık varlık yöneten dev holding şirketi Franklin Templeton, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının duymak istediği bir haberler dikkatleri üzerine çekti! Dev şirket spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunarak sırada bekleyen dev şirketlerin arasına adını yazdırdı.

  ABD Merkezli Şirket Bitcoin’i İpten Alabilir!

  Bir süredir üzerinde satış baskısı hissedilen lider kripto para birimi için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli dev holdingden umut veren bir adım atıldı. Yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık varlık yöneten Franklin Tempeleton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF başvurusunu iletti.

  Kripto dünyasına adım atmaya hazırlanan dev şirketle birlikte SEC’e bir ETF başvurusu daha yapıldı. Daha önce BlackRock tarafından yapılan spot ETF ürününe çok benzeyen bu yeni başvuruda, koruyucu görevinin ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e verileceği belirtildi.

  ETF Onaylanır Mı?

  SEC’in spot Bitcoin ETF’lerine yönelik geçmişteki tutumu biliniyor ve özellikle SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto endüstrisine olumsuz bakışı, olası bir onayın mümkün olup olmamasını sorgulatıyor. Fakat BlackRock ile başlayan ve trilyon dolarlık şirketlerin birbiri sıra ilettiği spot BTC ETF’lerinin kabul edilme olasılığı yüksek görülüyor. Zira şirketlerin tamamı alanlarının en büyüğü ve SEC bile bu şirketleri geri çevirmek için oldukça haklı bir nedene sahip olmalı!

  Bu doğrultuda görüşler, bu başvurunun da yüzde 70 ihtimalle onay alacağı yönünde. Fiziksel Bitcoin yatırımları karşılığında hisse çıkartılması anlamına gelen bu ETF’lerin onay alması halinde piyasadan milyarlarca dolarlık Bitcoin çekilecek. Ve bu satın alımların yaklaşan halving etkinliği ile birlikte lider kripto para birimini yeni en yüksek zirvelere taşıması bekleniyor.

  Bitcoin Olumlu Etkilendi

  Spot BTC ETF başvurusu ise piyasada olumlu karşılandı. Haberin ilk düştüğü anlarda BTC fiyatı yüzde 2’den fazla artarak 26 bin doların üzerine yükseldi. Lider kripto para birimi şu anda ise %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle