Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Ekim 2021

  Kripto para piyasasında bir süredir konsolide olan Bitcoin, inişli çıkışlı bir performans gösterirken altcoinlerde peş peşe ralliler gelmeye başladı. BTC fiyatında hızlı yükselişten sonra duraklama sinyalleri dikkat çekiyor ancak altcoinler yükselişleriyle yatırımcılarını sevindiriyor.

  13 Ekim 2021 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  SEC komisyon üyesi Caroline Crenshaw, daha önce gündeme gelen kripto paraların ayrıcalıklı olması ve korunması yönündeki fikre karşı çıktığını söyledi. Crenshaw, kripto para projelerine korunma sağlanmasının yarardan çok zarar getireceğini ve piyasa katılımcılarının regülasyonları talep etmesi gerektiğini belirtti. 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), 2021 yılının son bölümünde en azından bir Bitcoin ETF başvurusunu kabul edip etmeyeceği merak ediliyor. Bu konuyla ilgili olarak bağımsız yatırım araştırma şirketi CFRA yöneticisi Todd Rosenbluth, "Bu bir zaman meselesi. 2022'de tüm başvuruları aynı anda onaylama kararı da çıkabilir" ifadelerini kullandı. 

  2020 Ağustos’tan beri düzenli olarak Bitcoin alan yazılım şirketi MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor’dan Mesut Özil’e cevap geldi. Fenerbahçeli futbolcu bir süre önce Bitcoin mi, Ethereum mu? Şeklinde soru sormuştu. Saylor, binlerce saatlik araştırmasının ardından Bitcoin'i seçtiğini söyledi.

  En büyük borsası Binance, taraftar token platformunu resmen duyururken. İtalya'nın köklü kulüplerinden Lazio'nun token'ını çıkaracağını açıkladı. Ayrıca Mavi Beyazlılar'ın forma sponsoru olan Binance, LAZIO token satışlarını 21 Ekim itibariyle başlatacak. 

  En önemli tedarik zinciri platformlarından VeChain, dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biriyle anlaştığını açıkladı. Yapılan açıklamada isim verilmemesi ve anlaşmanın sadece bir tweet ile geçiştirilmesi ise takipçilerden tepki çekse de VET fiyatı yüzde 10 civarında yükseldi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarındaki son duruma bakıldığında BTC fiyatı yüzde 1.10 civarında kayıp yaşarken 55.930 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin genelinde pozitif sinyaller alınırken ETH, ADA, XRP ve DOGE fiyatlarındaki artış yüzde 1 civarında sınırlı kaldı. Çarşamba gününde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projeleri ise yüzde 8’e yakın oranda değerlenen BNB coinin hemen ardından DOT geliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle