Kripto Para

Teksas’ta 2 bininci BTC ATM’si: Nasıl çalışıyorlar?

  Dünyanın çeşitli yerlerinde kripto paralara ulaşımı kolaylaştırmak için atılan ATM adımlarına bir yenisi ABD Teksas’tan eklendi. Teksas’ta bulunan “HEB” isimli alışveriş merkezine Coin Cloud’un 2 bininci Bitcoin (BTC) ATM’si gelecek.

  Kripto paraların kullanımı ve benimsenme oranları arttıkça, kripto para şirketlerinden de kullanıcılara yönelik çeşitli adımlar atılıyor. Her ne kadar hala pek çok noktada kripto paraların kullanım alanları ve işlevleri ile ilgili tartışmalar gündeme geliyor olsa da bu alanda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Daha önce birçok örneği görüldüğü gibi, bir kez daha Bitcoin (BTC) ATM’si için Coin Cloud şirketi kolları sıvadı.

  ATM’ler Nasıl Hizmet Verecek?

  ABD’nin her yerinde Bitcoin ATM’si bulunan Coin Cloud şirketi, sıradaki adresini Teksas olarak belirledi. The Laredo Morning Times’ta yer alan habere göre Teksas’ta bulunan “HEB” isimli süpermarket zincirine, Coin Cloud tarafından 29 yeni Bitcoin ATM’si yerleştirilecek. HEB bünyesinde yer alacak olan Bitcoin ATM’leri ile müşteriler, 30’dan fazla kripto para işlemi yapabilecek. Söz konusu kripto para ATM’lerinin en önemli özelliği, kısa sürede itibari para ile kripto para dönüştürebiliyor olmaları.

  Habere göre HEB bünyesine yerleştirilecek olan ATM’lerde başta Bitcoin olmak üzere, 30’dan fazla kripto para işlemi yapılabilecek ve bunların arasında Dogecoin (DOGE) de bulunuyor. Söz konusu ATM’ler, Teksas Houston’daki HEB alışveriş merkezlerinde hizmet verecek.

  HEB Nedir, Coin Cloud Nedir?

  Coin Cloud’un Bitcoin ATM’si yerleştireceği HEB süpermarket zincirinin Teksas’ta birçok şubesinin yanı sıra Kuzey Meksika’da da şubeleri bulunuyor. Öte yandan Coin Cloud şirketi ise Las Vegas merkezli bir şirket olup, ABD’nin 50 eyaletinin 47’sinde ve Brezilya’da kripto para ATM’si hizmeti veriyor. Habere göre Coin Cloud tarafından geçtiğimiz hafta içi yapılan açıklamaya göre, şirket 2 bininci ATM’sini de HEB bünyesinde hizmete sunacak.

  ATM’ler Borsalardan Daha Fazla Gizlilik Sağlıyor

  Coin Cloud’un sağladığı kripto para ATM hizmetinde, müşterilerin yaptığı küçük işlemlerde (500 dolardan az) müşteri bilgileri depolanmıyor. Ancak şirketin internet sitesinde yapılan açıklamada, şirket kullanıcılarından standart KYC bilgilerini talep ediyor. Bu nedenle de ATM’lerin, standart kripto para borsalarından daha fazla gizlilik sağladığı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle