Kripto Para

Coinbase hisselerinde ilk gün nasıl geçti?

  14 Nisan tarihi kripto para piyasaları adına oldukça önemli bir gündü. Zira Coinbase borsası, teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq’ta listelendi. Coinbase’in listelendiği ilk günün, beklenenden daha iyi geçtiği görülüyor.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase borsası, kripto para piyasaları adına dönüm noktası oluşturdu. Borsa, daha önce de dolaylı olarak kripto para birimlerine yön vermişti. Kurumsal şirketlerin kripto para yatırımı yapması adına “Coinbase Pro” bünyesinde hizmet vererek piyasalara yön veren Coinbase, 14 Nisan tarihinde halka arz oldu.

  COIN Hisseleri İlk Gününde Nasıl Hareket Etti?

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, böylece ABD’de halka arz edilen ilk kripto para borsası olmayı başardı. Teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq’ta 14 Nisan tarihinde listelenmeye başlayan Coinbase için ilk günün beklenenden daha iyi geçtiği görülüyor. ABD merkezli bankacılık devi Goldman Sachs, Coinbase’i temsil eden COIN hisseleri için 250 dolar referans fiyatı belirledi. Bu durum, borsanın piyasa değerinin 65 milyar dolara ulaşmasına işaret ediyordu. Borsa ilk gün sonunda daha fazla piyasa değerine ulaştı.

  COIN hisselerinin referans fiyatı 250 dolar olarak belirlendi. COIN hisseleri borsada 381 dolar ile açılış yaptı ve açılışın ardından 424 dolara kadar yükseldi. Bu seviye ilk günün en yüksek fiyatı olarak kaydedildi. Ardından COIN hisseleri 328 dolar ile kapanış yaptı ve yeni güne 338 dolar ile başladı.

  Şirket Beklenenin Üzerinde Değerlendi

  COIN hisselerinin referans fiyatı baz alındığında, şirketin piyasa değerinin ilk gün sonunda 65 milyar dolara ulaşması bekleniyordu. Ancak şirket, gün içinde 100 milyar dolarlık piyasa değerini de gördükten sonra günü 86 milyar dolarlık piyasa değeri ile kapattı. Bu piyasa değeri de ilk günün beklenenden iyi geçtiğini gösteriyor.

  İlk gününde COIN hisseleri her ne kadar dalgalı grafikler çizmiş olsa da ilk günün olumlu geçtiği düşünülüyor. National Securities baş piyasa stratejisti Art Hogan, COIN listelemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hogan, ilk günün başarılı geçtiğini ifade etti. Hogan ayrıca, COIN hisselerinin kripto para birimleri kadar dalgalı olup olmayacağının takip edilmesi gerektiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle