Kripto Para

Coinbase hisseleri can çekişiyor! Satışlar büyüdü

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 14 Nisan tarihinde teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenmeye başlamıştı. Ancak Coinbase hisselerinin, son zamanlarda oldukça zor dönemler geçirdiği görülüyor. Gelen son bilgilere göre Coinbase çalışanları Aralık ayında 40 milyon dolardan fazla hisse satışı gerçekleştirdi.

  Kripto para piyasalarının 2020 sonlarında boğa sezonuna girmesi ile birlikte 2021 yılında piyasalarda devasa artışlar yaşandı. Özellikle de yılın ilk çeyreğinde görülen aşırı değer artışları, sektörün büyüme hızını da arttırdı ve bu süreçte kripto para piyasaları adına büyük şirketler tarafından birçok adım atıldı. Bu adımlardan birini atan, ABD merkezli en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase borsası da 14 Nisan tarihinde, teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenmeye başladı. O dönemde ciddi değer artışları yaşayan Coinbase hisseleri, şimdilerde zor günler geçiriyor.

  Şirket Çalışanları Hisse Satıyor

  Nasdaq borsasında halka arz olan Coinbase, son dönemlerde hisseler açısından zor zamanlar geçiriyor. The Block şirketinin dikkat çektiği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerinden elde edilen verilere göre büyük ölçekli oyuncular Aralık ayı genelinde 40 milyon 631 bin 394 dolar değerinde Coinbase hissesi (COIN) satışı gerçekleştirdi. Verilere göre son 3 aylık süreçte ise Coinbase şirketinin çalışanlarının toplam hisse satışları ise 331 milyon 744 bin 516 dolar seviyesine kadar ulaştı. Aynı zamanda bu kişiler, her iki zaman diliminde de hiç alım gerçekleştirmedi.

  COIN ve BTC Benzer Zamanlarda ATH Gördü

  Nasdaq borsasından elde edilen verilere göre COIN değeri en yüksek seviyelerini, Coinbase’in listelenmeye başladığı ilk dönemlerde gördü. Nisan ayında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Nasdaq verilerine göre COIN hisseleri de bu süreçte 388 dolar ile ATH seviyesini gördü.

  COIN Hisselerinde Kademeli Düşüş Yaşandı

  Nasdaq verilerine göre, Bitcoin ile COIN hisselerinin çok yakın zamanlarda ATH seviyelerini görmelerinden sonra COIN hisselerinde kademeli bir düşüş dönemi başladı. O dönemden sonra düşüşe geçen COIN hisseleri, Aralık ayında 315 dolar seviyesinden 252 dolar seviyesine kadar geriledi. COIN hisseleri verilerin açığa çıktığı 8 Ocak tarihinde 232 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle