ETH’den ADA’ya göç mü var?

  Ethereum kurucu ortaklarından Charles Hoskinson, kurduğu diğer proje olan Cardano ile son dönemlerde kripto para piyasasının popüler isimlerinden biri haline geldi. Cardano 2020 rallisi ile elde ettiği kazançlarla yatırımcı beklentisinin yükseltti. Konu ile ilgili Hoskinson yeni açıklamalarda bulundu.

  Kripto para piyasasında 2020 yılında başlayan ralliyi iyi değerlendiren para birimleri arasında yer alan Cardano, bu süreçte piyasada 3. sıraya kadar yükseldi. Cardano’nun bu yükselişi ile kurucusu olan Charles Hoskinson’un açıklama ve yorumlar da daha çok takip edilmeye başlanmıştı. Ancak 1.5 dolar seviyesine ulaşmasının ardından ciddi bir düzeltme yaşayan kripto para, yatırımcıları endişelendirdi.

  Uzun süre akıllı kontrat desteği olmaması nedeni ile yatırımcılardan eleştiri alan Cardano, Mary güncellemesi ile bu sorunu çözdü. Akıllı kontrat desteğinin gelmesi ile beraber 1.5 dolar seviyesine kadar yükselen ADA, güncelleme sonrasında ise 1.10 dolara kadar geriledi. Cardano’nun bu gerilemenin ardından hala beklenen yükselişi gerçekleştirmemesi ise yatırımcıları endişelendirdi. ADA kurucusu Hoskinson, yeni açıklamaları ile yatırımcıları rahatlattı.

  Yatırımcı sayısının artması Cardano fiyatlarını olumlu etkileyecek

  Charles Hoskinson Cardano ile ilgili endişelerin artması üzerine konu ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Verdiği röportaj ile Cardano’dan yükseliş beklediğinin açıklayan ünlü isim nedenlerini de ayrıntılı olarak açıkladı. Hoskinson’un açıklamalarında Ethereum ağındaki yatırımcıların Cardano ağına geçmek istediğini söylemesi dikkat çekti.

  Hoskinson Ethereum ağında işlem yapan birçok yatırımcının yeni alternatif olarak Cardano’yu değerlendirdiğini söyledi. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinden kaynaklı yatırımcıların farklı alternatifler aradığı ise zaten biliniyor. Hoskinson 100’den fazla şirketin Cardano’ya yöneldiğini ve bu durumun da ADA fiyatlarında yükseliş yaratacağını açıkladı. Cardano ağına geçişlerin dolaylı olarak daha çok Cardano kullanımı sağlayacağını iddia eden Hoskinson, kripto paradan ciddi fiyat yükselişi beklediklerini belirtti.

  Cardano’nun hedefi DeFi sektörü ile sınırlı değil

  Charles Hoskinson açıklamalarında Cardano’nun hedeflerinden de bahsetti. Akıllı kontrat desteğinin sadece DeFi sektörüne yönelik olmadığını açıklayan Hoskinson, Cardano’nun farkı sektörlerde de kullanılmasının hedeflendiğini açıkladı. Hoskinson ağın birçok farklı ülkeye hizmet etmek üzere kurgulandığını belirtti.

  Edinilen son bilgilere göre 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle