Kalemder

Coinbase’den 500 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı

  Kripto para analiz firması CrypotQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, Coinbase borsasından 500 milyon doların üzerindeki BTC çıkışını değerlendirdi…

  Zincir üstü analitik firması CrypotQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin yatırımcılarını sevindiren açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden Ju, Coinbase kripto para borsasından yapılan 500 milyon doların üzerindeki büyük çıkışı yorumladı. Uzman isim, bu Bitcoin (BTC) çıkışını mevcut durumda piyasadaki en güçlü yükseliş sinyali olduğunu söyledi.

  Ki Young Ju, son açıklamasında 15 bin adetten fazla BTC’nin Coinbase’den taşındığını ve yalnızca devam eden işlemlere sahip cüzdanlara girdiğine dikkat çekti. Bu durum popüler analiste göre Bitcoin balinalarının tezgah üstü anlaşmalar yoluyla satın aldıktan sonra kripto para birimini biriktirdiği anlamına geliyor.

  Bitcoin Fiyatında Yükseliş Habercisi

  Ki Young Ju açıklamasında, fonların aktarıldığı işlemlerine göre, dahili işlemler olmadıklarını, yuvarlak rakamlarla değil, belirli miktarlar olduğunu vurguladı. Bitcoinlerin güvenlik maliyetlerini arttıran birkaç cüzdana bölünmüş ve Coinbase Custody gibi tezgah üstü işlem masaları ile entegre edilmiş durumda dolduklarını belirtti.

  Sene başında CryptoQuant şirketi, Bitcoin fiyatı 42 bin dolara yakın yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce kripto para sektörünün gündemine geldi. Coinbase kripto para borsasından taşınan birkaç büyük işleme dikkat çeken şirket, bu borsada kurumsal yatırımcıların talebini çok büyük olduğunu gösteriyor. 

  Büyük Oyuncular Bitcoin Satın Alıyor Mu?

  Borsada prim düşerse, bu durum kurumsal yatırımcıların ve diğer büyük oyuncuların artık yoğun şekilde Bitcoin biriktirmediği anlamına geliyor. Bu nedenle satın alma baskısının da önemli ölçüde düşmesi Bitcoin fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Öte yandan Coinbase borsasında prim büyümeye devam ediyorsa bu durum da kurumsal yatırımcılar ve büyük oyuncuların BTC satın aldıklarını gösterir.

  Bu verilere göre gerçekten de Bitcoin satın alan kurumlar öne çıkıyorsa, blok ödül yarıya düştüğü için piyasaya yeni giren BTC oranı yavaşlayınca hacim dikkat çekici hale geliyor. Bitcoin madencilerinin bu büyük çıkışları kapatacak kadar daraltma yapmadıkları tahmin ediliyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle