Kimse BTC satmak zorunda kalmayacak – Winklevoss ikizleri

  Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansına konuşmacı olarak katılan Winklevoss kardeşler, nakit ihtiyaçtan dolayı Bitcoin (BTC) satışlarının biteceğini düşünüyor. Winklevoss ikizlerine göre bundan sonra BTC yatırımcıları asla Bitcoin satmak zorunda kalmayacak.

  Her yıl düzenlenen Bitcoin (BTC) etkinliği, 2020 yılında pandemi dolayısıyla düzenlenememişti. Bu nedenle ertelenen etkinlik, 2021 yılında Miami’de düzenlendi. Bitcoin 2021 konferansına katılanlar arasında, sektörde BTC ile özdeşlemiş birçok isim yer aldı. Bu isimler arasında Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler de vardı. Winklevoss ikizleri, 2017 yılında “dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri” unvanını elde etti. İkizler, Facebook davasından kazandıkları 65 milyon doların 11 milyon doları ile Bitcoin yatırımı yapmıştı.

  İkizlere Göre BTC Piyasa Değeri 10 Trilyonu Aşacak

  Winklevoss kardeşler, açıklamalarında Bitcoin’in en az 10 kat daha değerleneceğini düşündüklerini ve BTC fiyatı 500 bin dolar olana kadar BTC satmayacaklarını dile getirdi. Bu umut veren açıklamalarının yanı sıra kardeşler, farklı iddialarda da bulundu. Winklevoss kardeşlere göre Bitcoin’in piyasa değeri 10 trilyon doların üzerine çıkabilir. Ayrıca ikizlere göre artık kimse nakit ihtiyaçtan dolayı Bitcoin satmak zorunda kalmayacak. İkiz kardeşler, BTC’nin 35 bin dolar seviyelerinde dahi alım fırsatı sunduğunu düşünüyor.

  İkizler BTC Tabanlı Kredileri İşaret Etti

  Kimsenin BTC satmak zorunda kalmayacağını düşünen Winklevoss ikizleri, bunun da krediler ya da buna benzer ürün ve hizmetler ile mümkün olacağını iddia etti. İkizlerin işaret ettiği BTC tabanlı krediler, halihazırda şu an DeFi sektöründe kullanılıyor. Yatırımcılar, Bitcoin’lerini WBTC gibi alternatif varlıklara dönüştürerek bu varlıkları teminat amaçlı kullanabiliyor. Bu teminatlar sayesinde de yatırımcılar hiç BTC satmadan fiat para ya da kripto para elde edebiliyor.

  Winklevoss Kardeşlerden BTC İçin “Altın 2.0” Benzetmesi

  Miami 2021 konferansında konuşan ikiz kardeşler, ayrıca BTC konusunda uzun süredir tartışılan bir tanımlamaya da değindi. Bilindiği gibi sektöre BTC-altın kıyaslamaları yapılıyor ve BTC için birçok kişi “dijital altın” tanımlaması yapıyor. Winklevoss kardeşler ise bu kapsamda BTC için “Altın 2.0” benzetmesi yaptı. Kardeşler, altının uzun vadeli özelliklerinden yola çıkarak, kısa vadeli düşüşlerde panikle BTC satmanın çok yanlış bir karar olabileceğini ima etti. Ayrıca ikizler, Bitcoin’in gelecekte dünyanın rezerv para birimi olacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle