Kripto Para

Elon Musk “roket” paylaştı, SHIB coin uçtu!

  2021 yılının başlarında özellikle Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili peş peşe paylaşımlarda bulunan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süredir bu konuda sessizliğini koruyordu. Musk, 17 Ekim gecesinde bir kez daha paylaşımda bulundu ve Musk’ın paylaşımı sonrası Shiba Inu (SHIB) yükselişe geçti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden kripto para birimleri ile ilgili yaptığı paylaşımlarla 2021 yılına damga vuran isimler arasında ilk sıralarda yer almayı başardı. Ünlü CEO, 2021 yılında “Dünyanın En Zengin İnsanı” ünvanını Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’tan almasıyla birlikte popülaritesini de arttırdı. Daha popüler bir isim haline geldikten sonra kripto paralarla ilgili paylaşımları dikkat çeken Elon Musk, esprili paylaşımlarıyla dünya genelinde bir kripto para kitlesine ulaştı. Ancak Musk, bir süredir bu konuda sessizliğini koruyordu.

  Elon Musk’tan Roketli Paylaşım

  Özellikle bir dönem Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak bu varlıkların ciddi değer artışları yaşamasına katkıda bulunan Musk, gelen tepkiler ve fiyat düşüşleri sonrasında bu paylaşımlarına uzun bir süre ara verdi. Ancak Musk, son dönemlerde yaşanan artışlarla birlikte Pazar gecesinde Twitter’dan bir paylaşımda daha bulundu. Elon Musk’ın roketli paylaşımından sonra son günlerin popüler MEM tabanlı ve köpek temalı kripto parası olan Shiba Inu’nun (SHIB) yükselişe geçmesi de dikkatleri çekti.

  Musk’ın Paylaşımı Sonrası SHIB Yüzde 15 Yükseldi

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 SHIB fiyatı %shiba-inu+try% TL. Döviz cinsinden ise %shiba-inu+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Shiba Inu 24 saatte %shiba-inu+yuzde%.

  Elon Musk’ın bir hayvan çizimi yanında bir roket paylaşması ile birlikte, kripto para toplulukları yine harekete geçti. Toplulukların “Musk yine bir kripto parayı pump’layacak” düşüncesi ile harekete geçmesinin ardından SHIB ciddi değer kazançları yakaladı. Elon Musk’ın paylaşımından kısa bir süre sonra SHIB, %15 oranında bir değer artışı kaydetti. Ancak Musk’ın hayvan çiziminin hem Dogecoin olabileceği hem de Shiba Inu olabileceği biliniyorken, yatırımcıların daha çok SHIB’e yönelmesi dikkat çekti.

  Musk Dogecoin’i Mi, Shiba Inu’yu Mu Kastetti?

  Elon Musk’ın Twitter’da 60 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Bu nedenle ünlü CEO’nun paylaşımları kısa sürede tüm dünyada etkisini gösterebiliyor. Elon Musk’ın “hayvan çizimi ve roket” olan paylaşımının altına birçok kullanıcı, SHIB’i kast ettiğini yazdı. Ancak Musk’ın daha çok Dogecoin’e destek verdiği de biliniyor. Ancak son dönemlerde Shiba Inu’nun elde ettiği yüksek değer artışlarının, yatırımcıların bu yönü tercih etmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle