Kripto Para

Coinbase Pro borsasından yeniden yarım milyar dolarlık BTC çıkışı

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Coinbase Pro platformundan yeni Bitcoin çıkışı yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. BTC yatırımcıları, Coinbase Pro cüzdanından yapılan büyük çaplı çıkışı inceledi…

  Geçtiğimiz günlerde popüler kripto para borsası Coinbase Pro’ya ait cüzdanlardan birinde 14 bin 900 BTC’lik bir çıkış olduğu açıklanmıştı. Kripto para topluluğunda bu çıkışları yakından takip eden hesap ve botların yaptığı açıklama sosyal medyada epey gündem olmuştu. Bu haberin kripto para piyasasına etkisi ile birkaç bin dolarlık artış olarak yansımıştı.

  Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase Pro’daki bu hareketlilik ile Bitcoin (BTC) fiyatı arasında korelasyon olması dikkat çekiyor. Uzmanlar, bu tür fiyat hareketliliklerinin büyük yatırımcıların OTC (tezgah üstü) işlemlerinden kaynaklandığı konusunda perakende yatırımcılarını uyarıyor.

  Coinbase Pro’dan Yine Bitcoin Çıkışı 

  Kripto para analiz şirketleri arasında yer alan CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun paylaştığı verilere göre, Coinbase Pro borsasında yeniden BTC çıkışı görüldü. Verileri inceleyen CEO kişisel Twitter hesabından, borsadan 15 bin 187 Bitcoin çıkışı daha yapıldığını duyurdu. Mevcut fiyatlara göre bu çıkışın değeri 570 milyon dolar değerindeydi.

  CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju bu konu hakkında, “Görünüşe göre son zamanlarda çok sayıda OTC işlemi gerçekleştiriliyor.” dedi. Uzman ismin paylaşım yapmasının ardından kripto para topluluğunda yine heyecan dolu dakikalar yaşandı. Perakende yatırımcıları bu çıkışın da Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekledi. 

  Bitcoin Piyasasında OTC İşlemleri

  Bilindiği üzere OTC işlemleri çoğunlukla kurumsal düzeydeki yatırımcılar tarafından piyasa fiyatını etkilemeden büyük miktarda BTC alımı yapmak istendiğinde tercih ediliyor. Kripto para piyasasında önemli bir yeri bulunan OTC işlemleri sayesinde borsalardan cüzdanlara yüklü miktarda BTC çekimi yapılabiliyor. 

  Bu işlemlerle cüzdanlara çekilen BTC’ler, piyasada gerçekten dolaşımda olan arzı, daha da azaltıyor. Bunun yanı sıra kripto para piyasasındaki büyük BTC yatırımcılarının sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Glassnode şirketinin güncel verilerine göre 2021 yılında en az 1000 BTC tutan cüzdanların sayısı 200’den fazla artış gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle