Kripto Para

Dev teknoloji şirketinden Bitcoin yatırımı

  Kripto para piyasasının popüler birimi Bitcoin’e bir kurumsal yatırım daha geldi. Kanada merkezli teknoloji şirketi DMG Blockchain Solutions Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Şirket 12.8 milyon dolar değerinde 220 Bitcoin aldı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan kurumsal yatırım artmaya devam ediyor. Bitcoin’e olan kurumsal ilgideki artış uzman isimler arasında tartışma konusu haline gelmişken, Kanada merkezli dev teknoloji şirketi DMG Blockchain Solutions, yaptığı duyuru ile Bitcoin aldığını açıkladı. Şirket açıklamasında Bitcoin alımının hangi platform üzerinden gerçekleştirildiğini belirtmedi. Bitcoin varlıklarını arttırmak için alım yaptığını açıklayan şirketin bu işlem için kullandığı kripto para borsası merak konusu oldu.

  Bitcoin yatırımı yapan ilk kurumsal firmalar arasında yer alan şirket açıklamalarında faaliyetlerine Bitcoin odaklı devam edeceğini açıkladı. Bitcoin yatırımı yaparak ve madencilik faaliyetleri ile uzun vadede Bitcoin odaklı planlar yapan şirket, ilerleyen dönemlerde de Bitcoin alımlarına devam edeceğini açıkladı. Açıklamada Bitcoin alımları için piyasa koşullarının ve kurumsal fırsatların takip edileceği belirtildi.

  Bitcoin enflasyona karşı koruma sağlıyor

  DMG Blockchain Solutions tarafından yatırım ile yapılan açıklamada şirketin Bitcoin’e duyduğu güven yatırımcıları sevindirdi. Şirket Bitcoin’i değer deposu olarak gördüğünü açıkladı. İlerleyen dönemlerde Bitcoin yatırımlarını arttıracağını da açıklayan DMG Blockchain Solutions gelecekteki sermaye dağıtımları için ayırdıkları fonu bu yatırımlarda kullanacaklarını belirtti.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in birçok olumlu özelliği yer aldı. DMG Blockchain Solutions Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağladığını belirtti. Gelecek dönemlerde enflasyondan korunmak için daha fazla firmanın Bitcoin yatırımı yapacağını düşünen şirket, kurumsal benimsenme sayesinde ilk kazanç sağlayan firmalara arasında yer almak istediklerini açıkladı.

  DMG CEO’su Daniel Reitzik Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulundu

  DMG Blockchain Solutions şirketinin CEO’su Daniel Reitzik de konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin’in geleneksel ödeme yöntemi olan fiat paraların kusurlarını kapatmak için tasarlandığını açıklayan CEO, Bitcoin’in geleneksel para birimlerinden daha büyük bir değeri olduğunu belirtti. Daniel Reitzik geleneksel para birimine sahip olan yatırımcıların son dönemlerde sürekli kayıp riski ile karşı karşıya olduğunu bununla beraber Bitcoin’in böyle bir riski olmadığını belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle