Kripto Para

Coinbase borsası rakibi Binance borsasını şikayet etti

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Coinbase ile Binance arasındaki rekabet sürüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun sosyal medyada yaptığı paylaşım gerginliği arttırdı…

  Kripto para sektörünün en büyük borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün Coinbase borsasının halka arzı ile ilgili bir paylaşım yaptı. Kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan CZ, rakibi olan dünyaca ünlü kripto para borsasını ve CEO’su Brian Armstrong’u kutladı.

  Coinbase halka arzı hakkında kutlama mesajı yayınlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, attığı tweetinde şu ifadeleri kullandı: “Tebrikler Coinbase ve Brian Armstrong. Genelde rakip borsalar hakkında yorum yapmam ama bu bir istisna gerektiriyor.” Coinbase CEO’su Brian Armstrong bu mesaja karşılıksız kalmadı ve yanıt verdi.

  Kutlama Mesajlarının Ardındaki Gerçek

  Zhao’nun bu kutlama mesajına Brian Armstrong da “Teşekkür ederim. Klas bir hareket. Hızınızdan inanılmaz derecede etkilendim. Harika bir CEO/kurucusunuz” diye yanıt verdi. Kripto para topluluğunun gözleri önünde bu saygılı paylaşımlar yapılırken, kripto para borsasına yansıyan haberler durumun farklılığını gözler önüne serdi.

  Coinbase, SEC’e gönderdiği bir yazıda Binance’i tabiri caizse şikayet ettiği öğrenildi. Yetkililerin yeterince ilgilenmemesi ve yaptırım eksikliği sebebi ile offshore kripto para borsaları ABD’li tüketicilere ‘cezasız’ olarak denetlenmemiş hizmetler sunuyor. Coinbase de bu durumdan şikayetçi oldu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yolladığı bir yazıda Binance’i gösterdi.

  Binance Borsasını Şikayet Ettiği Ortaya Çıktı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) halka arzın eşliğinde ve bu yönde çalışmalar devam ediyor. Coinbase gönderdiği yazıda, kurallara bağlı olmanın zorluklarından ve risklerinden bahsetti. Bu kurallara kendileri uymak zorunda kalırken Binance gibi diğer borsaların regülasyonlardan kaçtığını söyleyerek rekabetin zorluğundan şikayet etti.

  SEC’e sunulan bildiride Coinbase, şirketin diğer yetki alanlarındaki denetimden kaçmış görünen düzenlemesiz şirketlerle rekabet etmesi gerektiğinden söz etti: “Binance gibi, yalnızca kripto para pazarına odaklanan ve çeşitli derecelerde düzenleyici bağlılığa sahip birkaç şirketle de rekabet ediyoruz.” Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu şikayet hakkında henüz yeni bir mesaj paylaşmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle