Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Temmuz 2021

  Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan durgunluk, kripto para yatırımcılarının canını sıkmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 aydır BTC fiyatı 30 bin dolar civarında dalgalı bir grafik çiziyor. BTC fiyatında ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarında yükseliş beklentisi olan yatırımcılar bu taleplerine karşılık alamıyor.

  16 Temmuz Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para basınında anonim kaynaklardan paylaşılan habere göre ABD’nin en büyük ikinci bankası olan Bank of America yeni BTC hamlesiyle gündeme geldi. Buna göre dev banka,  bazı müşterilerinin vadeli Bitcoin sözleşmeleri ile işlem yapmasına olanak tanıyacak. Goldman Sachs’in, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti vermeye başlayan Morgan Stanley’nin ardından Bank of America da listeye girdi.

  Google Trends verilerine göre, 19 Mayıs tarihinde zirveyi gören "Bitcoin" aramaları, 13 Temmuz tarihi itibarıyla yüzde 85 oranında geriledi. Uzmanlar Google aramalarının ciddi oranda düşmesinin arkasındaki sebeplerden biri olarak Bitcoin fiyatındaki durgunluğu gösterdi. 

  PayPal, kripto para işlemlerinde daha fazla esneklik ve daha fazla işlev sloganıyla limitlerini artırdı. PayPal, ayrıca geçtiğimiz yıl, kripto para alanına geçeceğini ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilerin alım satım ve ödemeler için kripto para kullanmalarına izin vereceğini duyurmuştu.

  Kartlı ödeme hizmeti sağlayıcıları Visa ve Mastercard, kripto para borsasına yönelik artan düzenleyici baskısına karşı hala Binance ile çalıştıklarını açıkladı. Ödeme devlerinden yapılan açıklamada Visa Binance ile hala diyalog halindeyken Mastercard, borsanın düzenleyici duruma nasıl tepki vereceği konusunda beklediklerini belirtti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı güne negatif başlasa da yüzde 24 artışla 31.867 dolardan işlem görüyor. Önde gelen altcoin projelerinde ise düşüş sinyalleri dikkat çekiyor. Ethereum ve Binance Coin fiyatlarındaki düşüş dikkat çekmezken, DOGE ve DOT fiyatındaki gerilemeler yatırımcılarını üzüyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle