Kripto Para

Yerli kripto para yatırımcılarının şikayetleri gündemde

  Kripto para piyasalarına duyulan ilgi artarken, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının şikayetleri de çoğalıyor. Edinilen bilgilere göre yerli yatırımcıların şikayetleri geçen yıla göre yüzde 8’den fazla arttı…

  Ulusal basında da sık sık yapılan haberin etkisi ile birlikte Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Yeli kripto para yatırımcılarının şikayetleri, kripto para borsaları üzerinde yoğunlaşıyor. Edinilen bilgilere göre bu şikayetlerin sayısında da hızlı bir artış olduğu görülüyor. Kripto para yatırımcıları en çok kripto para borsalarının hizmetlerinden şikayet ediyor.

  Geçmiş dönemde 2018 yılında kripto para borsaları hakkında 2 bin 40 şikayet alınırken bu sayı 2020 yılında 7 bin 425’e kadar ulaştı. Öte yandan konuyla ilgilenen ve verileri tutan mecralar, kripto para borsaları hakkındaki şikayetlerin 2021 yılında yine zirve yaptığını belirtti. İnternet üzerinden tüketici ve kullanıcı şikayetlerini yayınlayan platformun verilerine göre 2021 yılı başından beri kripto para topluluğunun şikayetleri hızla arttı.

  Her Hafta Binlerce Şikayet Geliyor

  İnternet üzerinden kripto para topluluğunun ve kullanıcılarının şikayetlerini yayınlayan platformdaki şikayetler giderek artış göstermeye başladı. Edinilen bilgilere göre 2021 yılının ilk iki ayında kripto para topluluğu tarafından yapılan şikayetler ortalamanın üzerinde seyrediyor. Her haftada ortalama bin 56 şikayet gelmesi kripto para yatırımcılarının halinden memnun olmadığını gösteriyor. 

  2020 yılı Şubat tarihinde ortalama 139 şikayet gelirken günümüzde binden fazla şikayet olması da dikkatlerden kaçmadı. O dönemde bütün ay boyunca 109 farklı şikayet alınırken, bu sayının Şubat 2021 için 9 bin 500 seviyelerinde olması bekleniyor. Yerli kripto para yatırımcıları fiyatlar yükselince satım düşünce alım yapmaya engel olan borsalardan şikayetçi oluyor.

  Yerli Kripto Para Yatırımcılarının Şikayetleri

  Kullanıcılar ayrıca borsalardaki işlemlerin yavaş olmasından, paranın hesaba geç gitmesinden ve sisteme giriş yapılamamasından da şikayetlerini dile getiriyor. Yerli kripto para yatırımcıları ayrıca firma temsilcilerinin, zarara uğramış yatırımcılara yanıt vermemesi ve paranın hesaba geç gitmesinden de şikayetçiler. Kripto para borsalarında açılan hesapların kapatılamaması ve borsanın hesap bakiyesini sıfırlaması gibi şikayetler de sık sık gündeme getiriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle