Kripto Para

Coinbase müşteri şikayetleri için çalışan sayısını artırdı

  9 yıllık faaliyet hayatında, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, birçok kez kullanıcılarından şikayet aldı. Bu nedenle şirket, bu konu üzerine daha yoğun mesai harcamaya başladı ve bu mesai çalışmaları devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Coinbase, Ocak ayından bu yana destek personel sayısını 5 kat artırdı.

  Kripto para piyasaları beklenmedik hareketli zamanlar yaşadığında, piyasalarda da müthiş bir canlılık gözlemleniyor. Aşağı ya da yukarı yönlü olması fark etmeksizin, piyasadaki sert hareketliliklerde yatırımcılar hızla işlem yapmak isteyebiliyor. Bu nedenle de kripto para borsalarında oluşan yoğunluk nedeniyle, yatırımcılar kanadında çeşitli mağduriyetler ortaya çıkabiliyor. Bu durumdan şikayetçi olunmamış kripto para borsası neredeyse yok. Ancak ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bu konuda en çok şikayet alan borsalardan biri.

  Müşterilerin Coinbase’te En Çok Şikayetçi Olduğu 2 Konu

  Coinbase 2012 yılında Brian Armstrong tarafından kuruldu ve Armstrong şirkette CEO olarak görev almaya devam ediyor. Şirket kurulduğundan bu yana müşteri şikayetleri şirketin en büyük sorunlarından biri oldu. Bu nedenle Coinbase de bu sorunları çözmek adına zaman zaman girişimlerde bulundu. 2018 yılında Mashable, bu konuyla ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bilgi Edinme Özgürlüğü Erişimi talebiyle, 134 sayfalık bir müşteri şikayet raporu hazırladı. Bu rapor, Coinbase’in şikayet sorununa somut bir örnek oluşturuyor.

  Söz konusu dönemlerde Coinbase kullanıcıları en çok da 2 konudan şikayet ediyordu. Bunlardan ilki aniden ortadan kaybolan bazı fonlar ve bir diğeri de bazı hesapların aniden kilitlenmesi. Coinbase Nisan 2021’de Nasdaq’ta halka arz olduğunda, The New York Times Coinbase’te bu 2 sorunun hala devam ettiğine işaret etmişti.

  Coinbase Müşteri Destek Başkan Yardımcısı’nın Açıklamaları

  Ortaya çıkan bu sorunlarla çeşitli kanallar üzerinden mücadele eden Coinbase’in Müşteri Desteği Başkan Yardımcısı Casper Sorensen, yayınladığı son raporunda müşteri şikayetlerinin önemli ölçüde azaldığını yazdı. Rapora göre 2021 başından bu yana Coinbase’in toplam kullanıcı sayısı %26 artış gösterirken, kullanıcıların “şikayet gerekçesiyle” borsayla iletişim kurma sayısının da %70 oranında azaldığını ifade etti. Sorensen, yılbaşından bu yana sadece bu amaç için istihdam edilen 3.000 çalışanlarının, söz konusu soruna çözüm oluşturduğunu vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle