Kripto Para

Coinbase 5 yıllık dev plan! Kimler yararlanabilir?

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, halka arz olduktan sonra bir büyük adım daha atmaya hazırlandığını duyurdu. Coinbase 2026 yılında 1,25 milyar dolarlık Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar sunma planlarının olduğunu açıkladı. Bu duyuru şimdilik Coinbase hisse senedi fiyatlarına olumlu yansımadı.

  Binance ile birlikte dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Coinbase, ABD’nin en büyüğü olarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Kripto para piyasalarında kurumsal yatırımcıların çoğu zaman ilk tercihi olan Coinbase, bilindiği gibi geçtiğimiz ay halka arz olmuştu. Coinbase, 14 Nisan tarihinde teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq’ta listelendi. Listeleme haberi ilk etapta hisse senetlerine olumlu yansımıştı. Ancak o tarihten bu yana Coinbase hisse fiyatlarında düşüş görüldü. Ardından Coinbase, 1,25 milyar dolarlık yeni bir adım planını açıkladı.

  Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar Nedir?

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 2026 yılında 1,25 milyar dolarlık Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar sunma planları olduğunu duyurdu. Dönüştürülebilir Kıdemli Notlar, bir şirkete yatırım yapan müşterilerin yararlanabildiği bir yatırım türüdür. Bu yatırım türünde yatırılan para ve faizin karşılığında veya belli bir zaman dilimi içindeki hisseler için değişim yapmak mümkün. Bu nedenle bu yatırım türünde “dönüştürülebilir” ibaresi yer alıyor.

  Kimler Tekliften Yararlanabilecek?

  Yapılan açıklamaya göre bu tekliften sadece 1933 tarihli Menkul Kıymet Yasası kapsamında ilan edilenler ve bazı özel yatırımcılar yararlanabilecek. Yani teklife özel yatırımcıların yanı sıra, sadece diğer şirketler tarafından piyasaya sürülmüş olan menkul kıymetlerin en az 100 milyon dolarlık kısmını yönetenler erişebilecek.

  Coinbase Planın Amacını Açıklamadı, Hisse Fiyatı Düştü

  Coinbase 5 yıllık planını açıkladı ancak şirketten tam olarak bunun hangi amaçla yapıldığına ilişkin bir açıklama gelmedi. Bu da bazı spekülasyonların ortaya çıkmasına neden oldu. Çıkan spekülasyonlar ile birlikte açıklamanın yapıldığı gün Coinbase hisse senetleri %3 oranında değer kaybetti. Bu değer kayıpları sonrası hisse günü 238 dolarda kapattı. Böylece Coinbase halka arz olduğundan bu yana en düşük hisse fiyatını görmüş oldu.

  Piyasada bir kesim, Coinbase’in MicroStrategy’nin yolundan gittiğini ve BTC satın alacağını öne sürdü. Ancak bir açıklama gelmediği için belirsizlik de devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle