42 bin Doları test eden BTC alım fırsatı verecek mi?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 42 bin doları test ederek son 1 aydaki yükselişini yüzde 20’ye çıkardı. Yatırımcılar, BTC’de yükselişinde bir düzeltme olup olmayacağını merak ediyor.

  BTC yatırımcıları, uzun süredir bekledikleri yükselişleri keyifle takip ederken, kripto paralardaki iyimser hava sürüyor. Aralık ayına hızlı bir başlangıç yapan BTC son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde değer kazandı. BTC’nin dikkat çekici performansıyla ilgili ilk yorumlar Bloomberg analistlerinden geldi.

  Ocak ayından bu yana yüzde 150’ye yakın değer kazanan BTC yatırımcısını memnun ediyor. Öte yandan en büyük kripto para birimine yatırım yapmak isteyenlerin meraklı bekleyişleri sürüyor. Yatırımcılar, son bir ayda ciddi bir yükseliş trendi yakalayan BTC’de yatırım yapmak için doğru zamanın gelip gelmediğini araştırıyor.

  BTC Alım Fırsatı Verecek Mi?

  Bloomberg analistleri, yatırımcıların en çok merak ettikleri “Şu anda BTC alınır mı?” sorusuna yanıt verdi. Tecrübeli analistlerin paylaştığı raporda, “Önümüzdeki günlerde daha fazla kazanç için iyimserlik yüksek.” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti. Uzmanlar, BTC’nin yükseliş yönündeki güçlü görünümünün devam edeceğini düşünüyor.

  Geçen sene kasım ayında FTX kripto para borsasının batışıyla birlikte kripto para piyasasında adeta çöküş yaşanmıştı. FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık suçundan hapse girerken bir süre önce de Binance kurucusu Changpeng Zhao (CZ) suçlu bulundu. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su değişirken ABD’li yetkililere 4,3 milyar dolarlık ceza ödeyeceği açıklandı.

  BTC Boğaları Rüzgarı Arkasına Aldı

  Binance borsasının ABD ile anlaşması, kripto para sektöründe büyük bir kriz yaratmak şöyle dursun aksine pozitif sonuçlandı. En büyük kripto para birimi BTC bu gelişmenin ardından bir süre yön bulmakta zorlansa da yeniden yükselişe geçti. Yatırımcılar, BTC için alım zamanının gelip gelmediğini merak ederken, uzmanlar yükselişin devam edeceğini belirtiyor.

  Bloomberg, BTC boğalarının rüzgarı arkasına alarak yükseliş yönünde güç kazandıklarını belirtiyor. Analistlerin güncel raporunda, “İyimserler, sektörün olgunlaştığına ve dijital varlıklar için daha geniş bir yatırımcı tabanı potansiyeli olduğuna dair bir işaret olarak şüpheli uygulamaları ve ETF uygulamalarının telaşını engelleme çabasına işaret ediyor.” ifadeleri yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle