Coco Swap (COCO) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Proof-of-Stake (PoS) mutabakat mekanizması ile ağını güvence altına alan ve daha hızlı, daha ucuz takas sözü veren Coco Swap, Türk yatırımcılarının da ilgisini çekiyor. Sadece tek bir borsada listelenmesine karşın geçmiş tarihlerdeki performansı ile iyi hatırlanan COCO belirtecinin teknik detaylarına yönelik hazırlanan rehber yazımızda;

  Coco Swap nedir, artıları ve eksileri nelerdir, ne vaat eder, COCO token nereden ve nasıl alınır gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarına yer verildi.

  Coco Swap (COCO) Coin Nedir?

  Coco Swap; iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlar için belirteçleri takas etmek için kullanılan yeni nesil otonom geliri ve likidite protokolüdür. Kullanıcıların kendi özerk verim protokolü aracılığı ile kripto para birimlerini, NFT’ler ve diğer türevleri takas etmelerini sağlayan Coco Swap’ın yerel token’i COCO belirtecidir. COCO belirteci, son merkeziyetsiz finans (DeFi) protokol sistemleri üzerine inşa edilen ve BEP-20 standartlarında geliştirilmiş aşamalı bir deflasyonist token’dir. 

  Coco Swap Projesi ve Whitepaper

  Coco Swap, mevcut takas platformlarından daha hızlı ve daha kolay token takası vaat eder. Bu vaadini verirken ise yerel token’i COCO belirtecine güvenir. COCO belirteci, BEP-20 standartlarında geliştirilmiştir ve Coco Swap merkezi olmayan platformunun yakıtı olarak işlev görmektedir. Son DeFi protokol sistemleri üzerine inşa edilen COCO, merkezi olmayan ağ işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz bir değişim ücreti eşliğinde gerçekleştirmek için geliştirilmiştir.

  Ayrıca BSC ağının hız ve işlem ücretleri anlamındaki kanıtlanmış başarısı da Coco Swap’ın misyonunu desteklemektedir. Yeni nesil takas platformu olarak öne çıkan Coco Swap, kripto para birimleri ile birlikte kullanıcıların NFT’leri ve diğer türevleri takas etmelerine olanak tanır. Ayrıca likidite anlamında kullanıcıların hizmetleri için ödüller kazanırken ağı teşvik etmeleri için sorunsuz ve kolay staking sağlayarak bir adım öne çıkar.

  Coco Swap, 2022 yılının son çeyreğinde Beta modunda geliştirilmeyi sürdürmektedir. Geride bıraktığımız yılın üçüncü çeyreğinde başlayan geliştirme sürecinden bu yana ek özellikler kazanma hedefinde adım adım ilerlemektedir. Nispeten bilindik bir iş modeli vaat eden ve deflasyonist para birimi tercihi ile kısmen eleştirilen Coco Swap projesi hakkında daha fazla teknik detaya ulaşmak için https://whitepaper.coco-swap.finance/ adresi üzerinden erişim sağlanan whitepaper’a göz atabilirsiniz.

  COCO Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Coco Swap geliştiricileri anonimdir. Projenin ardında öne çıkan bir ismin olmaması konusuna pek çok kripto para projesinde rastlasak da bu durumun beraberinde güvenilirlik anlamında bazı kuşkuları getirdiğini belirtmek isteriz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  COCO Token kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Takas İşlemleri: Merkezi olmayan ağ üzerinde takas işlemlerini daha hızlı ve ucuz bi değişim ücreti ile gerçekleştirir.
  • Staking: Kullanıcılarına daha sorunsuz ve kolay staking işlemi sağlar.
  • İşlem Ücretleri: Ağ üzerindeki takas işlemlerinin ücret ödemelerinde kullanılır. Ayrıca %7 oranındaki işlem ücretlerinin %2’si token sahiplerine dağıtılırken, COCO token cinsinden işlem ücretlerinin %2’si yakılır ve kalan %3’ü BNB’ye dönüştürülerek COCO/BNB likidite havuzlarına eklenir.
  • Yatırım: PancakeSwap üzerinden kar amacı ile COCO alınıp satılabilir ve takas edilebilir.

  Coco Swap Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Coco Swap, likidite protokolünün artan kullanımı ile otonom getiri sağlayarak farklılaşır. Ağa likidite sağlayan kullanıcıların ödüller kazandığı sorunsuz ve kolay staking seçeneği ile öne çıkan projenin farklı yönlerine şu şekilde değinilebilir:

  • Yatırımcılara sürekli kayıp yaşamadan yüksek APY getirileri elde etmenin güvenilir yolunu sağlamayı vaat eder.
  • Yüksek APY’leri bir değerleme balonu olarak görür ve değer yaratmanın alternatif bir yolu olarak statik ödülleri benimsemeyi tercih eder.
  • Yansıma ödülleri, likidite sağlayıcıların satın alımı ve her ticarette yanıklar olmak üzere üç işlev kullanır.
  • Her işlemde %7 oranında vergilendirilen Coco Swap’ta, %2 mevcut tüm sahiplere yeniden dağıtılırken %2 yakılır ve kalan %3 BNB’ye dönüştürülerek COCO/BNB likidite havuzuna eklenir.
  • COCO sahipleri, token’lerini tutarak ödül kazanabilirler.
  • Gelecekte ek verim çiftçiliği seçeneği sunmayı planlar.

  COCO Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Binance Smart Chain (BSC) üzerinde bir BEP-20 belirteci olarak çalışan COCO, halen ek özellikler kazandırmak yolu ile gelişimine devam eden bir projenin yerel token’idir. Projenin vaat ettiği yeniliklerden güç kazanan projede kripto para endüstrisinin genel görünümü de fiyatlamaya etkilidir. Bu anlamda bir değerlendirme yapmak gerekirse, COCO avantajları ve dezavantajları hakkında şunlar söylenebilir:

  Avantajları

  • Daha hızlı ve düşük ücretli takas işlemi sunar.
  • Kripto para birimleri ile birlikte NFT’lerin ve diğer türev ürünlerin takasını destekler.
  • Staking yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Geliştirilme süreci devam etmek ve yeni özellikler ile platformun popülerliğinin artacağı düşünülmektedir.

  Dezavantajları

  • Sadece PancakeSwap’ta listelenmesi nedeniyle sınırlı bir yatırımcı tarafından alınıp satılabilmektedir.
  • Geliştirilme sürecine devam etmesi, projenin tamamlanmadığı algısını güçlendirir.
  • Dalgalı seyreden COCO fiyatı nedeniyle yatırımı risklidir.
  • Maksimum token arzı enflasyonisttir.
  • Takas platformları ile rakiptir.
  • Geliştiricilerin anonim olması nedeniyle güvenilirlik konusunda endişeler doğurabilir.

  COCO Coin Hangi Borsalarda Var?

  COCO Coin sadece PancakeSwap’ta listelenir. PancakeSwap’ta COCO satın almak için WBNB paritesi ile işlem yapılabilir.

  Coco Swap (COCO) Coin Piyasa Bilgileri

  COCO belirtecinin maksimum arzı 150.000.000.000 adettir. COCO belirteci, 18 Ağustos 2021 tarihinde $0,002068 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. COCO belirtecinde tarih 30 Aralık 2021’i gösterdiğinde ise $0,000003385 fiyatla tüm zamanların en düşük fiyatı (ATL) görüldü. COCO Token piyasa analizi ve uzman yorumları için rehber içeriğimize başvurabilirsiniz.

  COCO Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: PancakeSwap’ta KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Açılışı tamamlanan hesabınızı “Güvenlik” sekmesi altında yer alan iki doğrulamayı tamamlayarak aktifleştirin.
  • 3. Adım: Aktifleştirilen borsa hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Kripto para alım ve satım aracını kullanarak COCO alış emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir ardından COCO bakiyenizi borsa cüzdanınızdan takip edebilir ya da COCO belirtecini alternatif cüzdan seçeneklerine aktarabilirsiniz.

  Özet Olarak

  Coco Swap (COCO) Coin, BEP-20 standartlarında geliştirilmiş aşamalı bir deflasyonist para birimidir. COCO belirteci, son DeFi protokol sistemleri üzerine inşa edilmiştir. Merkezi olmayan ağ işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz bir değişim ücreti sağlamayı vaat eden COCO, sadece PancakeSwap’ta listelenmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle