Kripto Para

CME Group’tan Dogecoin hakkında açıklama geldi

  Popüler ticaret merkezi operatörü CME Group, Dogecoin ile ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Dev operatör Dogecoin vadeli işlem ürününün piyasaya sunulacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklamasında böyle bir planları olmadığını belirtti.

  Son dönemlerde kripto para piyasasının en çok konuştuğu varlıklar arasına giren Dogecoin ile ilgili birçok iddia ortaya atılıyor. Özellikle geçen hafta gösterdiği yükseliş ile geniş bir kitleden destek bulan ve tarihi rekorunu tazeleyen kripto para ile ilgili vadeli işlem ürününün sunulacağı ortaya atılmıştı. Bazı kaynaklar Chicago merkezli ticaret merkezi operatörü CME Group’un DOGE vadeli işlem ürünü sunacaklarını açıklamıştı. Şirket konu ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

  CME Group tarafından yapılan açıklama ile söz konusu DOGE ürününün piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı. 2017 yılından bu yana Bitcoin vadeli işlem ürününü piyasaya sunan CME Group, DOGE için benzer bir ürün ortaya koymayı planlamıyor. Şirket söz konusu haberlerin doğru olmadığını belirttiği açıklamasında ayrıntılara yer vermedi. Dogecoin destekçileri açıklamayı üzüntü ile karşıladı.

  Milyarder yatırımcılar Dogecoin’i popülerleştirdi

  CME Group’un DOGE vadeli işlem ürünü sunacağına dair çıkan haberler, yatırımcıları şaşırtmamıştı. Şirket söz konusu iddiaların doğru olmadığını açıklasa da Dogecoin destekçileri yakın zamanda kripto para ile ilgili yeni hizmetlerin devreye girmesinin bekliyor. Bunun en önemli nedeni ise kripto paranın son günlerde yaşadığı fiyat yükselişler ve piyasa içinde popülerliğinin artması.

  Dogecoin’in popülerleşmesi konusunda Tesla CEO’su Elon Musk ve ünlü milyarder Mark Cuban gibi isimlerin önemli etkileri oldu. Geniş bir kitleden destek almaya başlayan kripto para bu milyarderler tarafından popüler hale getirildi. Kripto para geçen hafta yaşadığı yükseliş ile de dikkat çekmişti.

  DOGE desteklere rağmen gerilemeye başladı

  Dogecoin Mark Cuban gibi milyarderlerin desteğini uzun zamandır alıyor. Popülerlik oranı artan DOGE, geçen haftada inanılmaz bir performans gösterdi. 0.45 dolarlık rekoru ile dikkat çeken kripto para desteklerin sürmesine rağmen değer kaybetmeye başladı. Rekorundan bu yana yüzde 3’ten fazla kayıp yaşayan kripto paraya yönelik eleştiride bulunan ünlü isimler de var.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle