Kripto Para

CME Group Ethereum opsiyonları sunacak!

  Kripto topluluğu sıcak son dakika gelişmesi ile heyecanlandı! Vadeli işlem piyasası olarak hizmet veren Chicago Mercantile Exchange (CME) Group’un Ethereum vadeli opsiyonlarını başlatacağı duyurusu heyecan yarattı. ETH opsiyonları için 12 Eylül tarihine işaret edilirken, CME Group’un mikro boyutlu Bitcoin ve Ethereum seçeneklerini içeren opsiyon sözleşmelerini genişleteceği konuşuluyor.

  Vadeli işlem piyasası CME Group, Ethereum topluluğunu heyecanlandıran bir duyuru paylaştı. CME Group yaptığı açıklamada 12 Eylül 2022’de Ethereum (ETH) vadeli opsiyonlarını başlatacağını söyledi.

  Talebe Yanıt Verdiklerini Söylediler

  Konuya ilişkin açıklama yapan CME Group Küresel Hisse Senedi ve FX ürünleri Başkanı Tim McCourt, oluşan talebe cevap verdiklerini söyleyerek Ethereum güncellemesi sonrası büyüyen ilgiye atıfta bulundu. Başkan McCourt açıklamasında, “Bugüne kadar 1,8 milyondan fazla sözleşme ticareti yapılan mevcut Ether vadeli işlemlerinde gördüğümüz büyüme nedeniyle bu yeni opsiyon sözleşmelerini piyasaya sürmeye karar verdik. Ethereum güncellemesi yaklaşırken, piyasaya dahil olmak isteyen yatırımcıların riskini yönetebilmek adına CME Group’a talep oluşturduğunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Sözleşme Başına 50 ETH Boyutlu İşlemler Yapılabilecek

  CME Group, yaptığı açıklama ile yeni finansal ürününü duyururken, ürüne ilişkin bazı önemli detayları da kamuoyu ile paylaştı. Sözleşme başına 50 ETH boyutunda olacak şekilde ETH güncel fiyatına göre işlem sunulacağı söylenirken, yeni sunulacak seçeneklerde micro boyutlu BTC ile Ethereum seçeneklerini de içeren “opsiyon sözleşmeleri paketinin” genişletileceği müjdesi de paylaşıldı.

  Yaklaşık 5 ay önce yine CME Group, Micro Bitcoin ve Micro Ether vadeli opsiyon sözleşmesi başlattığını duyurmuştu. Geçmişte başlatılan sözleşmelerin kapsamları genişletilirken, CME Group’un 8 Nisan 2022’de geleneksel piyasada kripto para hizmeti sunmak adına ALGO, ADA, ATOM, LINK, BCH, DOT, LTC, SOL, MATIC, XLM ve UNI gini 11 kripto parayı platformuna eklediğini hatırlatalım.

  Ethereum İçin SEC Tehdidi!

  The Merge güncellemesi için geri sayımın başladığı Ethereum için ortaya atılan bir iddia ETH topluluğunu hem kızdırmış hem de endişelendirmişti. Fox Business’tan Eleanor Terrett’in iddiasına göre ABD Kongresi, SEC’in yasa dışı menkul kıymetler ile ilgili yetkisini 5 yıldan 10 yıla çıkarmış, bu durum 2014 yılındaki ICO nedeniyle Ethereum’u hedef tahtasına getirdi. İddiaya göre 2014 yılındaki ICO yetkisiz kabul edilebilir ve SEC, Ethereum’a dava açmak için kongre kararına göre 2024 yılına kadar bekleyebilir!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle