Celsius (CEL) Coin Nedir? CEL Token Nasıl Alınır?

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Celsius (CEL) coin son dönemde hızlı yükseliş hareketleriyle gündeme gelmekte. Yerli yatırımcıların da araştırdığı CEL coin nedir, nasıl alınır ve avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulmak için yazımıza göz atabilirsiniz. 

  Celsius (CEL) Coin Nedir?

  Celsius projesi, kullanıcıların yatırılan kripto para birimlerinden faiz almalarını veya kripto teminatlı krediler almalarını sağlayan, düzenlenmiş, SEC uyumlu bir borç verme platformudur. Sistem, kredi almak, ödül sağlamak ve ödeme yapmak için kullanılan yerel kripto para birimi CEL coinleri temel almaktadır. 

  Whitepaper

  Celsius projesinin temel amacı; hızlı, ücretsiz işlemler gibi geleneksel satış noktalarında görülen faydaları korurken mevduatlarından yüksek getiri sağlamaktır. Celsius, kredi almak isteyen mevcut kripto yatırımcıları için kripto para varlıklarını nakde çevirmeden dolar alma fırsatı sunmaktadır. 

  Ayrıca, Celsius, durumun kullanıcının portföyündeki CEL değerini yansıttığı bir sadakat programı uyguladığı için bir üye sonraki her bir aşamaya geçtikçe, onlara kredi faizinde bonus ödülleri ve indirimler elde edebilir. Celsius projesi hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://celsius.network/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  Celsius (CEL) Coin Yorumları

  Kripto para uzmanları CEL coin hakkında olumlu görüşler bildirmektedir. Haziran 2018'de duyurulan CEL coin, Celsius Network'ün kazanç ve ödül sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. Ödül yüzdeleri, her bir kullanıcının CEL sahiplerine atıfta bulunan Celsius sadakat programından kaynaklanmaktadır. Bu sayede CEL coine olan talep arttıkça fiyatların da yükselmesi beklenmektedir. 

  CEL Coin Geleceği 

  Celsius Ağı, Celsius'ta barındırılan hesaplardan ve kripto varlıklarının sistem dışına transferini en aza indirmeyi amaçlayan çeşitli kripto borsalarından oluşur. Kripto para dünyasında öne çıkan projeler arasında yer alan CEL coin geleceği de yatırımcıları heyecanlandırmaktadır. Celsius ağını kullanarak ekstra gelir elde etmek için, katılımcılar platforma kripto varlıkları yatırır ve Bitcoin, Ethereum veya USDC gibi bir dizi kripto para biriminde ödüller kazanabilirler.

  Celsius (CEL) Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 CEL fiyatı %celsius-degree-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %celsius-degree-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Celsius fiyatı 24 saatte %celsius-degree-token+yuzde%.

  Kripto para piyasasında 2021 yılında görülen boğa rallileri ile birlikte CEL coin fiyatı da ATH seviyesine ulaşmıştır. Uzmanlar CEL coin fiyatında yeni zirveler görülmesini bekledikleri için yatırımcılara portföylerinde CEL coine yer vermeleri tavsiyesinde bulunmaktadır. Yatırım yaparken mutlaka güncel trendlere dikkat edilerek karar verilmelidir. 

  Celsius (CEL) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Celsius (CEL) Token satın almak için OKEx, FTX, ZT, Gate.io gibi listeleme yapan borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: Borsaya kayıt formunu doldurarak ücretsiz üye olun. 
  • 3. Adım: Hesabınızı açtıktan sonra para transferi yaparak bakiyenizi oluşturun.
  • 4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden CEL coin yazarak alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınızdaki CEL Tokenleri dilerseniz borsadan çekip donanım cüzdanlarında saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Celsius (CEL) Coin avantajları şunlardır:

  • Celsius ağı, kullanıcıların ödünç almak için kripto paralarını stake etmelerine ve karşılığında faiz kazanmalarına olanak tanır.
  • Platform, BTC, LTC, ETH ve USDT, GUSD ve DAI gibi sabit paralar dahil olmak üzere 35'ten fazla kripto para birimini kabul etmektedir. 
  • Kullanıcılar, faiz kazançlarını platformun yerel coini olan CEL almayı tercih ederse, ödemeler yüzde 30 daha yüksek olur.

  Dezavantajları Neler?

  Celsius (CEL) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilite sorunu CEL coin fiyatında ani düşüşler yaratabilir. Bu nedenle CEL coin yatırımı yüksek riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Borsalarda ve sanal cüzdanlarda saklanan CEL coinler hiçbir zaman tam olarak güvende sayılmaz. Saldırı riskine karşı donanım cüzdanların kullanılması gerekir. 

  Sonuç

  Celsius ağı, kullanıcıların yatırılan kripto para birimlerinde faiz almalarını veya kripto teminatlı krediler almalarını sağlayan bir platformdur. SEC onaylı olmasıyla dikkat çeken Celsius ağının yerel kripto para birimi CEL coindir. 2021 yılında yıldızı parlayan proje, ETH ağında işlem göre bir token cinsidir. Saygın borsalarda da listelenen CEL, geleceği parlak görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle