Casper (CSPR) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen CSPR Coin yakın zamanda ICO’su yapılmış ve piyasa sürülmüş bir coin. Dolayısıyla hakkında merak edilen pek çok soru bulunuyor. Bu yazımızda, Casper Network’te çalışabilen CSPR Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde gibi sorulara yanıt vereceğiz. 

  Casper (CSPR) Coin Nedir?

  Casper (CSPR) Coin, inşaatçılar tarafından desteklenen Casper ağında çalışan bir kripto para birimidir. Casper (CSPR) Coin, proof of stake modelinde pasif gelir sunabilen coin’dir. Casper ağı içinde jetonları tanımlamak için kullanılan CSPR Coin, ağ işlem doğrulayıcılarına ödül olarak sunulur. Ethereum geliştiricilerince tasarlanan CBC Casper sertifikasyonuna göre geliştirilmiş bir blockchain ağıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Casper (CSPR) Coin projesinin amacı, kullanıcılara App üzerinden araç yazma, kişisel bilgisayarlar yoluyla uygulama yazma işlemlerini sunmaktır. Kişisel bilgisayar üzerinden Blockchain ile çalışan bir uygulamayı oluşturmak için Casper ağında işlem yapılır. Web Assembly üzerinden derlenmiş herhangi bir dile yazılımcıların yeni uygulamalar üretmeleri ve ağa katkı ile coin kazanmaları teşvik edilir. Diğer yandan, projenin amaçları arasında staking üzerinden pasif gelir sunmak yer alır. Proje hakkında diğer bilgileri https://casper.network/en/network adresinden Whitepaper’a ulaşarak öğrenebilirsiniz.

  CSPR Coin Yorum

  CSPR Coin hakkında yapılan yorumlarda işlem hızından söz edilmiştir. Hem yatırımcılar hem de analistler CSPR Coin ile Casper Network’te yapılan işlemlerin saniyelik sürelerde gerçekleştiğini belirtiyorlar. Diğer yandan, CSPR Coin’in alım-satım aşamasında düşük bekleme süresinde işlem yapmak isteyenler için ideal kripto para birimlerinden bir olduğu açıklanıyor. 

  Casper Coin Geleceği Ne Olur?

  CSPR Coin’in yakın geleceğinin parlak görülmediği analistlerce açıklandı. Analistler, CSPR Coin’in 2021 senesi Mayıs ayını fiyat gerilemesi ile tamamlayabileceğini tahmin ediyorlar. CSPR Coin fiyatının, 0.25 dolar ile 0.30 dolar bandı arasına gerileyebileceğini açıkladılar. 

  2021 senesi ikinci bölümünde ise CSPR Coin’in değer kazanımına gidebileceğini belirttiler. Analistlere göre CSPR Coin 2021 senesi Temmuz ayı içinde 0.40 dolar ile 0.45 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 

  Casper (CSPR) Coin Nasıl Alınır?

  Casper (CSPR) Coin almak için izlenecek aşamalar:

  • 1 Adım: CSPR Coin, Huobi Global, Gate.io, Coinlist Pro, ZB.COM gibi kripto para borsalarında işleme girer. Borsalarda herhangi bir tanesine erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsa hesap açılışı ve KYC işlem aşamaları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba, kripto para alım amaçlı belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi sonrasında, borsadan CSPR Coin paritesinin görüntüleneceği işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Bu işlem sayfasında güncel fiyattan yada daha uygun bir fiyat tanımlaması üzerinden CSPR Coin satın alma emri iletilir.
  • 6. Adım: Alınan CSPR Coin sanal cüzdanda veya güvenli saklama koşullarını sunan donanım cüzdanda saklanır.

  Bu adımların doğru biçimde izlenmesi halinde satın alma işlemi başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Casper (CSPR) Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: CSPR Coin sadece alım-satım işleminde değil cüzdanlar arası sınır ötesine transferde de dakikalar içinde karşı cüzdana geçer. 
  • Uygulama Geliştirme: CSPR Coin sahipleri, Casper ağından merkeziyetsiz uygulamaları geliştirebilir, bu işlemi hazır yazılımlar ile pratik şekilde yapma şansı bulurlar.
  • Ödüller: Ağa katkı sunan CSPR Coin sahipler yeni coin ödülleri alırlar. 
  • Pasif Gelir: CSPR Coin sahipleri çevrimiçi cüzdanlarında CSPR Coin tutarak ve belirli vadede işlem yapmayarak, pasif kazanç elde ederler. 

  Dezavantajları Ne?

  Casper (CSPR) Coin dezavantajları:

  • Küresel Borsada Listelenmeme: CSPR Coin erişilebilirlik açısından iyi düzeydedir. Ancak Coinbase ve Binance gibi çokça tercih edilen, işlem hacmi en geniş olan borsaların listelerin yer almaz.
  • Saldırı Riski: CSPR Coin sanal cüzdanda saklandığında, kripto para borsalarında oluşma riski bulunan saldırlar ile aynı oranda karşı karşıyadır. Çevrimdışı cüzdanda saklanarak koruma altına alınır.

  Sonuç

  CSPR Coin yazılımcılar ve uygulama geliştiriciler tarafından yakın takip edilen kripto para birimleri arasında yer alır. ICO’sunda yatırım yapan kullanıcılarına çok yüksek kazançlar sağlamıştır. Analistler CSPR Coin’in 2021 senesi ikinci yarısında değer kazanabileceğini tahmin ediyorlar. Eğer verilen fiyat tahminlerine göre bir ilerleyiş sergilerse bu sene bitmeden yatırımcılar için kar sunabilir. Tabi bunun için öncelikle Binance gibi işlem hacmi geniş borsalarda yayınlanması da şart.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle