Kripto Para

BTC zirvesi ünlü CEO’ları bir araya getirecek!

  Kripto İnovasyon Konseyi (CCI) bir Bitcoin (BTC) zirvesi düzenleyecek. Zirveye Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ile ARK Invest CEO’su CAthie Wood gibi isimler de katılacak. Söz konusu zirvenin ana teması, Bitcoin’in ana akımdaki yeri olacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2009 yılında piyasaya sürüldü ve 2021 yılında en popüler halini aldı. 2017 yılında da aslında BTC benzer bir ilgi ve popülarite artışı ile karşılaşmıştı. Ancak o dönemde piyasada sadece bireysel yatırımcılar vardı. 2021 yılında gelen popülarite artışında kurumsal şirketler ve politika yapıcılar piyasaya girmeye başladı. Haliyle Bitcoin, 2021 yılında ana akımda daha fazla yer almaya başladı.

  Zirvede Kimler Yer Alacak?

  Square, Coinbase, Fidelity gibi şirketler tarafından kurulan Kripto İnovasyon Konseyi (CCI), 21 Temmuz tarihinde “The BTC World” isimli bir zirve düzenleyecek. Söz konusu zirvede, Bitcoin’in ana akımdaki yeri ana tema olarak değerlendirilecek. ARK Invest desteğiyle düzenlenen zirveye Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood gibi isimler de katılacak. Dorsey ve Wood’un konuşmacılar arasında yer aldığı zirvede ayrıca Michael Morell, Lyn Alden, Nic Carter, Dr. Neha Narula ve Adam Back gibi isimler de sunumları ile yer alacak.

  Jack Dorsey’in Açıklamaları

  Zirvede Bitcoin’in ana akımda ne gibi etkilerinin ve ne gibi faydalarının olduğu tartışılacak. Ayrıca zirvede Bitcoin’in çeşitli dünya kuruluşları açısından gelecekte nerede ve hangi rolde yer alacağı gibi konular da ele alınacak. Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey konuya ilişkin olarak zirve öncesi bir açıklamada bulundu. Dorsey açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bizim gibi şirketler ve kurumlar Bitcoin ile ilgilenmeye başlamışken, kendi çıkarlarımızla uyuşmadığı zamanlarda dahi Bitcoin topluluğunu ön plana nasıl koyabileceğimizi ve destekleyebileceğimizi daha iyi kavramamız gerekiyor. Bu uzun vadede yararlı olacaktır.”

  Zirveye Katılım

  Kripto İnovasyon Konseyi (CCI), 21 Temmuz TSİ 19.00’da başlayacak. Katılımcı olmak isteyen kişiler zirve başlayana kadar ön kayıt kaptırabilecek. Zirvedeki konuşmalar ve sunumlar, zirve sona erdikten sonra zirvenin kendi web sitesinden izlenebilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle