366 milyonluk XRP transferi ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasasında son dönemde altcoin fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekiyor. Özellikle XRP fiyatındaki hareketliliğe paralel bir şekilde başlayan borsalardaki transferler yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş ivmesinin yavaşlaması ve konsolidasyon süreci, yatırımcıları altcoinlere yöneltti. Popüler altcoinlerin fiyatında son dönemde rekor getiren yükselişlerin yanı sıra sert düzeltme hareketleri de görüldü. Bu sebeple temkinli davranan altcoin yatırımcıları arasında özellikle Ripple (XRP) yatırımcıları tedbirli hareket ediyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında görülen davadan üst üste olumlu sonuçlar gelmesi XRP fiyatını yükseltmeye yetti. XRP fiyatı uzun bir süreden sonra yüksek seviyelere ulaştıktan sonra borsalarda XRP transferleri ve şüpheli işlemler de başladı. Yatırımcılar bu hareketliliklerin ne anlama geldiğini, fiyatlar üzerinde nasıl etkisi olabileceğini merak ediyor.

  Bitstamp Kripto Para Borsasındaki Şüpheli Hareketler

  Kripto para sektörünün en popüler borsalarından biri olan Bitstamp, son günlerde büyük çaplı XRP hareketleri ile gündeme gelmeye başladı. XRP yatırımcılarının radarına takılan bu işlemler, Ripple şirketi ile Bitstamp borsası arasında gerçekleşti. Kripto para piyasasındaki büyük çaplı hareketleri izleyen Whale Alert botu, son paylaşımıyla altcoin yatırımcılarına önemli veriler sağladı.

  Whale Alert raporuna göre son birkaç saat içinde Ripple tarafından aktarılan XRP’lerin toplam miktarı 235 milyondan fazla olmasıyla dikkat çekti. ABD merkezli Ripple şirketi, popüler borsa üzerinde tam 3 işlem yaptı ve bu 3 işlemde kendi cüzdanları arasında 230 milyondan fazla XRP transfer etti. 

  XRP Balina Hareketleri Ne Anlama Geliyor?

  Ripple kendi cüzdanları arasında yaptığı XRP transferleri toplam değerinin 240 milyon dolardan fazla olması, yatırımcıları endişeye sevk etti. Bunun yanı sıra XRP’nin Avrupa’da en çok ticari hacme ulaştığı kripto para borsası Bitstamp de 131 milyon XRP aktarmasıyla gündeme geldi.

  BitGo kripto para borsasına gönderilen bu XRP’lerin kurumsal yatırımcılara depolama hizmeti veren platformda yer alması kafaları karıştırdı. Kripto para uzmanları, XRP balinalarının yapmış olduğu bu XRP transferlerini satış baskısı olarak yorumladı. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle