Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan yükseliş hareketleri yatırımcıları sevindirmeye devam etti. Bitcoin kademeli yükselirken Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

  3 Mayıs Pazartesi gününde öne çıkan Bitcoin ve altcoin gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Digital Currency Group (DCG) CEO’su ve sahip olduğu BTC serveti ile dikkat çeken isim Barry Silbert, yatırımcıların dikkatini çeken açıklamalarda bulundu. Silbert, Bitcoin fiyatı 100 bin doları bulduğunda Berkshire Hathaway’e yüklü miktarda Bitcoin satmayı iple çektiğini ifade etti. Bu açıklama Bitcoin fiyatının gidilecek daha çok yolu olduğunu bir kez daha gösterdi.

  Çinli blockchain muhabiri Colin Wu, son dönemde tartışmaların odağında yer alan BTC hakimiyetinin düşüşünü değerlendirdi. BTC hakimiyetinin son 33 ayın en düşük seviyesine yaklaşmasının daha önceki rallilerden farklı olduğunu söyleyen Wu, yatırımcıların paniğe kapılmamasını söyledi. 

  Kripto para topluluğu arasında dolaşan iddialara göre Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 20 milyar dolar değerinde olduğu iddia edilen Bitcoin satın alımı yaptı. Öte yandan Bitcoin ağında Taproot güncellemesi için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtildi. Bitcoin madencileri oylama yaparak ağ üzerinde tarihi bir değişikliğe onay verebilirler. 

  Altcoinlerde ise ünlü ekonomist ve kripto uzmanı Raoul Pal, BTC ile birlikte Ethereum (ETH) fiyatındaki yükselişin yıl boyunca devam edeceğini aktardı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) artan fayda nedeniyle bir miktar değer kazanabileceğini iddia etti. Öte yandan hız kesmeden yükselen ETH fiyatından sonra kurucu Vitalik Buterin, dünyanın en genç dolar milyarderi olan ikinci kişisi konumuna ulaştı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi Bitcoin, borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 1.92 oranında artış göstererek 57 bin 672 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum fiyatı yüzde 8.16 oranında değer kazandı ve yeni bir ATH seviyesi belirledi. Popüler kripto para birimlerinin hepsinde yükseliş hareketleri dikkat çekerken en fazla kazandıranlar Binance Coin (BNB) ile Litecoin (LTC) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle