Kripto Para

Dev banka kripto para borsasına ortak oluyor

  Morgan Stanley kripto para piyasasına yönelik adımlarını hızlandırmaya başladı. Yatırım bankasının dev kripto para borsası Bithumb’dan hisse almak için harekete geçtiği öğrenildi. Morgan Stanley anlaşma sağlarsa büyük çaplı kripto para piyasasına yatırım yapan ilk banka olacak.

  Kripto para piyasasına olan ilgi günden güne artarken, Morgan Stanley de son günlerde hamleleri ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde bankanın kripto para odaklı üç yeni fon kurmak için çalışmalara başladığı öğrenilmişti. Morgan Stanley bu fonların kurulması ile beraber müşterilerine Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunan ilk banka olacak. Bu hamlenin ardından banka şimdi de Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’dan hisse almak için harekete geçtiği haberleri ile gündeme geldi.

  Morgan Stanley’in dev kripto para borsası Bithumb’dan hisse almak için borsanın en büyük hissedarı olan Vident ile görüşmelere başladığı biliniyor. Bu gelişme ile yatırımcıların hisseleri önemli ölçüde değerlenmeye başladı. Bilindiği gibi Bithumb Korea’nın yüzde 10’dan fazlası ve Bithumb Holdings’in yüzde 34’ünden fazlası Vident’e ait.

  Morgan Stanley ile Vident arasındaki pazarlığın ayrıntıları henüz belli olmadı

  Güney Kore’nin en büyük kripto para yatırım borsası olan Bithumb, 2021 yılının başından bu yana 1.7 milyon dolar kazanç sağladı. Borsanın günlük ticaret hacmi ise 5 milyar doların üzerinde. Morgan Stanley’in borsadan hissi alması ile Bithumb’un 2 milyar dolara kadar değerlenebileceği düşünülüyor.

  Morgan Stanley ile Vident arasındaki pazarlık görüşmelerinin de başladığın iddia ediliyor. Görüşmelerin ayrıntıları henüz belli değil. Ancak bankanın yatırım miktarının 200 milyon doları geçebileceği iddia edildi.

  Kripto para piyasasının popüler isimleri bankayı destekliyor

  Morgan Stanley’in Bithumb’dan hisse almak üzere harekete geçmesi kripto para dünyasında da olumlu karşılandı. Morgan Stanley ile ilgili haberleri değerlendiren Joseph Young, kripto para dünyasına kurumsal ilginin arttığına vurgu yaparak bankanın emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Binance CEO’su Changpeng Zhao da Morgan Stanley’in yatırım hamlesini olumlu karşılayan isimler arasında yer aldı. Morgan Stanley’in bu anlaşma ile büyük çaplı borsaya yatırım yapan ilk banka olması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle