Kripto Para

Milyarder yönetici: Doların yerini kripto paralar alacak

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerden Stanley Druckenmiller, kripto para sektörünün geleceğini yorumladı. Milyarder fon yöneticisi, gelecekte doların yerini kripto paraların alacağını söyledi…

  Milyarder fon yöneticisi Stanley Druckenmiller, kripto tabanlı bir defter sisteminin doların yerini alabileceğini açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Kripto paraların küresel rezerv para birimi olabileceğini düşünen ünlü fon yöneticisinin yorumları sektörde heyecan yarattı. Kripto tabanlı bir defter sisteminin ise Bitcoin (BTC) olup olmayacağı merak konusu oldu.

  Stanley Druckenmiller, doların yerini gelecek yeni bir şeyin alması durumunda bunun kripto tabanlı bir defter sistemi olacağını iddia ediyor. MIT ya da Stanford’tan bir takım gençlerin icat ettiği bir tür defter sistemi ve bu sistemin dünya genelindeki kabulü ile doların yerini alabileceğini söyledi. Koruma fonu yöneticisinin bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Dolar Yerine Kripto Paralar Gelebilir

  CNBC kanalında ekonomi programına konuk olan Stanley Druckenmiller, gerçekleştirdiği röportaj sırasında kripto paraların özelliklerine değindi. Devam eden mali teşviklerin bir sorun olduğuna değinen uzman piyasada güven eksikliği olduğundan bahsetti: “Problem çok açık. Jerome Powell ve dünyanın geri kalanındaki merkez bankası başkanları. Güven eksikliği var.

  Son dönemde genellikle enflasyona karşı bir koruma olarak görülen kripto para birimlerinin son zamanlarda daha çok öne çıktığını söyledi: “Muhtemelen bu şakayı hatırlamıyorsunuzdur, fakat beş veya altı yıl önce, kriptonun sorununu arayan bir çözüm olduğunu söylemiştim. Bu yüzden kriptoya ilk akında katılmadım, çünkü dolar vardı. Şimdi neyi arıyoruz?”

  Bitcoin’e Yatırım Yaptı

  Finans dünyasının önde gelen fon yöneticilerinden Stanley Druckenmiller, geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yatırım yaptığını da açıkladı. En büyük değer saklama aracı olarak Bitcoin’in yerini başka bir kripto para biriminin alma olasılığı olmadığını ifade etti: “Bitcoin'i bir değer saklama aracı olarak tahtından etmek oldukça zor olacak, çünkü 14 yıllık bir marka, yeterince uzun süredir hayatımızda ve sınırlı bir arzı var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle