BTC yıl sonlanmadan 160 bin dolar olur – Celcius CEO’su

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayından sonra 40 bin doların üstünü test etmiş olsa da 35 bin dolar etrafındaki mücadelesinden bir türlü kurtulamadı. BTC’nin yükselip yükselmeyeceğine ilişkin tahminler gelirken, bir fiyat tahmini de Alex Mashinsky’dan geldi. Mashinsky yıl sona ermeden BTC’nin 160 bin doları göreceğini düşünüyor.

  Bitcoin (BTC) 2021 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptı ve her ay rekor tazelemeyi başardı. Ancak ilk 4 ay için geçerli olan bu durum, Mayıs ayında tam tersine döndü. Nisan’da 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran BTC, 19 Mayıs’ta 30 bin doları, 22 Haziran’da da 28 bin 800 doları gördü. Ardından gelen toparlanmalarla Bitcoin dalgalanmış olsa da 35 bin dolar etrafındaki mücadelesinden bir türlü çıkamadı. BTC bu bölgede fiyat mücadelesi vermeye devam ederken, BTC fiyatı ile ilgili tahminler gelmeye de devam ediyor.

  Celcius CEO’sundan Elon Musk’a “Turist” Göndermesi

  Bu tahminlerden biri de kripto para odaklı lending platformu olan Celcius’un CEO’su Alex Mashinsky’dan geldi. Ünlü CEO daha önce de fiyat tahminleri ile sık sık gündeme gelmişti. Tesla CEO’su Elon Musk için “kripto para dünyasında bir turist” diyen Mashinsky, sektörün büyümesine yardımcı olacak olan kişilerin ise piyasanın “asıl isimleri” olduğunu düşünüyor.

  Mashinsky Tahmini İçin “Zirve Tahmin” Dedi

  Bitcoin 64 bin dolardan 30 bin dolara kadar geriledi. Alex Mashinsky bu büyük geri çekilmede Elon Musk’ın da payının olduğunu ifade etti. Ancak bu büyük geri çekilmeye rağmen Alex Mashinsky, 2021 yılı sonlanmadan önce Bitcoin’in 160 bin dolar seviyesini göreceğini düşündüğünü ifade etti. Ünlü CEO, fiyat tahmini için bunun “zirve tahmin” olduğunu söyledi ve yılsonu geldiğinde BTC fiyatının bu seviyeye yakın yerlerde de kalabileceğini iddia etti.

  “Musk Kalıcı Değil, BTC’nin Kimseye İhtiyacı Yok”

  Elon Musk ile ilgili olarak fikirlerini tekrar dile getiren Mashinsky, Musk’ın sosyal medyada daha fazla şöhret sahibi olmak için kripto paraları araç olarak kullandığını iddia etti. Ünlü CEO’ya göre Elon Musk sektörde kalıcı olmayacak ama Bitcoin kimseye ihtiyaç duymayacak. Mashinsky ayrıca Musk’ın, fiyatları aktif şekilde manipüle ettiği gerekçesi ile bunun araştırılması gerektiğini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle