Bloomberg raporu açıklandı! BTC’de 100 bin dolar heyecanı!

  Finans dünyasının önemli kuruluşlarından Bloomberg’in uzun bir süredir merakla beklenen kripto para raporu yayımlandı. Deneyimli analistler, Bitcoin fiyatında 100 bin dolara çıkma potansiyeline ve işaretlerine dikkat çekti…

  Her ay düzenli olarak yayımlanan Bitcoin raporuyla dikkat çeken Bloomberg, son raporunda çarpıcı açıklamalara yer verdi. Kıdemli emtia analisti Mike McGlone, geçen aylarda olduğu gibi Bitcoin fiyatında yine 100 bin dolar sinyallerine değindi. Kripto para basınında geniş yankı bulan raporda BTC arzının her geçen gün azaldığı vurgulandı.

  Popüler analist Mike McGlone son 3 ayda her şeyin değiştiğini fakat BTC’nin arzının azalmaya devam ettiğini şu şekilde açıkladı: “Arz azalıyor. Açık söylem ve serbest piyasayı destekleyen birçok ülkedeki talep ve benimsenme ise artıyor. Bitcoin dijital altın oluyor. Dünyada bu yöne doğru bir gidiş var. İçinde dijital varlıkların da olduğu serbest piyasa kapitalizmi yükselişte. Bu trend tersine dönmediği sürece ABD doları ve Bitcoin insanların faydalandığı baş varlıklar olacak gibi görünüyor.”

  “Piyasa Spekülatif Aşırılıklardan Kurtuldu”

  2021 yılında BTC fiyat keşiflerinde yeni bir adım atıldığını söyleyen McGlone, yeni bir boğa piyasasının yakın olduğunu açıkladı: “Piyasa spekülatif aşırılıklardan kurtuldu. Ethereum güçlü ve değerli bir eş olarak statü kazandı. Uzun vadeli tüm faktörler şu anda olumlu görünüyor. Çin yasakları bitti. Bitcon hash rate’indeki tarihteki en keskin düşüş sona erdi. ABD’deki regülasyonlar ise her geçen gün ilerliyor.”

  En büyük kripto para biriminin fiyatında 2019 yılında 4 bin doları taban yapması gibi 30 bin dolar seviyesinin de taban olduğunu belirtti. Deneyimli emtia uzmanı piyasanın son durumunu şu şekilde özetledi: “Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine çıkabileceği performans işaretleri görüyoruz. 2018/2019’dan bu yana Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamasının altında kaldığı en uzun dönemdeki, zayıf ‘long’lar, dayanıklı olan bir boğa piyasasıyla temizlenmiş durumdalar.”

  “BTC Enflasyonu Baskılıyor”

  Bloomberg kıdemli analistlerinden McGlone, BTC’nin altcoinler ve altın getirileri karşısındaki yükselişine dikkat çekerek şunları söyledi: “Altın, Bitcoin ile karşılaştırılmadığı sürece tek kalıyor. Bitcoin hızla ilerleyen teknolojiyi temsil ediyor ve enflasyonu baskılıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle