Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Ağustos 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendi haftanın ilk işlem gününde devam etti. BTC fiyatındaki yükselişi destekleyen önemli haberler kripto para basınında gündeme gelirken analistler de BTC grafiklerini yorumladı.

  16 Ağustos 2021 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünya çapındaki teknoloji şirketleri, fikri mülkiyeti korumak ve dijital korsanlıkla mücadele etme konusuna giderek daha fazla ilgi göstermeye başladı. Sektörün en büyük yazılım firması Microsoft, kopya kullanımı engellemek için blockchain tabanlı bir sistem kullanacağını duyurdu

  Popüler altcoin projeleri arasında güçlü yükseliş trendi ile gündeme gelen Solana, yeni bir ATH (all time high) belirledi. Kripto para piyasasında 16 Ağustos itibarıyla SOL/USD paritesi tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Solana fiyatı, son 29 günde dolar karşısında üç kattan fazla artmasıyla yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve kripto para destekçisi Mark Cuban, Dogecoin’in insanların ödeme aracına dönüştüğünü söyledi. Dogecoin’in bir değişim aracı olarak en güçlü kripto para olduğunu iddia eden ünlü milyarder, satışların yüzde 95’inin DOGE ile olduğunu kaydetti: “Müşteriler DOGE seçiyor. Her şeyi hatta BTC’yi bile tartışabiliriz ama şu anda DOGE insanların ödeme biçimi olmuş durumda…”

  Bloomberg‘in ismi verilmeyen bir kaynağa dayandırdığı haberine göre ABD Hazine Bakanlığı, vergi sistemindeki “aracı” tanımını karşılamayan kişi veya kurumları takip etmeyecek. Tasarıdaki muğlak ifadelere netlik kazandıracak yönetmeliğin gelecek hafta yayınlanacağı belirtilen haberde, Hazine’nin sektör oyuncularının istediği gibi kapsamlı bir muafiyet uygulamayacağına dikkat çekildi.

  Arjantin Cumhurbaşkanı, ülkenin potansiyel Bitcoin (BTC) kabulüne karşı geri adım atması için hiçbir neden olmadığını belirtti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre, BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 0.75 oranında artış göstererek 46.333 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde de yükseliş trendi devam ederken BNB fiyatında yüzde 5, DOGE fiyatında ise yüzde 8’den fazla değer artışı fark ediliyor. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 36.60 oranında yükselen Solana (SOL) oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle