Başarılı analist: ETH çok yıllı bir yükseliş eğiliminde

  Kripto para dünyasının anonim analistlerinden Smart Contracter, piyasadaki son duruma göre yeni tahminlerini paylaştı. Ünlü analist Ethereum’un (ETH) ileride en büyük kripto para birimi olma potansiyeline değindi…

  ABD’de kasım ayı enflasyon verilerinin açıklanması kripto para piyasasında yükseliş ivmesini güçlendirdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 18 bin dolar direncine kadar tırmanırken lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı ise 1.300 doları aştı. Tecrübeli kripto para analistleri arasında yer alan Smart Contracter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda piyasadaki son durumu değerlendirdi. 

  Ethereum’un gelecek sene çok ciddi ralliler yaşayacağını iddia eden Smart Contracter, ETH/BTC paritesinin 5 yıldır görülmemiş seviyelere ulaşacağını öne sürdü: “2023’ün ilk çeyreğinde ETH/BTC paritesi 0,062 BTC’ye ulaşırsa, bu büyük bir alım olacak. Bu, önümüzdeki yıl için sabırsızlıkla beklediğim işlemlerden biri. Yine de kesinlikle birkaç ay sürecek.”

  Lider Kripto Tartışması 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analist, Elliott Wave teorisini kullanarak yeni analizlerini paylaştı. Bu teori, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışır. Ünlü analist Smart Contracter, bu verilere göre ETH/BTC paritesinde Mart 2023’e kadar sıçramalar yaşanacağını söyledi. 

  Smart Contracter ayrıca lider altcoin Ethereum’un en büyük kripto para Bitcoin’i geçip liderliği devralma yolunda olduğunu söyledi. Ünlü analiste göre ETH, gelecek yıllarda BTC’yi geride bırakarak lider kripto para birimi olacak: “ETH, hala çok yıllı bir yükseliş eğiliminde ilerliyor. Bir sonraki döngüde BTC’yi çevirdiğini görmek için kesinlikle dahil olmak istiyorum.” Popüler analistin bu paylaşımı kripto para topluluğundaki BTC vs ETH tartışmalarını yeniden alevlendirmeye yetti. 

  LTC Yükselişine Dikkat Çekti 

  Başarılı tahminleri ile tanınan Smart Contracter, son analizinde Litecoin’i (LTC) yakından izlediğini söyledi. Usta analist neden LTC’ye geri dönüş yaptığını şu şekilde ifade etti: “LTC/BTC paritesi, ayrıca dört saatlik grafikte yükseliş eğiliminde bir boğa bayrağı dikmiş gibi görünüyor. Bu yüzden bir sonraki yükselişte BTC’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle