Kripto Para

Michael Saylor’a dava açıldı, eski CEO kısa ve net konuştu!

  ABD’nin başkenti Washington DC’nin Başsavcısı Karl A. Racine, MicroStrategy şirketine ve eski CEO’su Michael Saylor’a, 10 yıldan uzun süredir gelir vergisi ödemediği ve vergi kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle dava açıldığını duyurdu. Saylor, savcılığın kararına kısa bir yanıt verdi ve “Reddediyorum” dedi.

  Washington DC’nin Başsavcısı Karl A. Racine, yazılım şirketi MicroStrategy’ye ve şirketin eski CEO’su ve şimdiki yönetim kurulu üyesi Michael Saylor’a dava açıldığını duyurdu. Racine, Saylor’un 10 yıldan uzun süredir bölgede yaşamasına rağmen gelir vergisi ödemediğini ve davanın da vergi kaçakçılığı nedeniyle açıldığını belirtti. Racine tarafından yapılan açıklamalar sonrası Michael Saylor’un ne yanıt vereceği merak konusuydu ve Saylor yaptığı açıklamada “Savcılığa saygı duymakla birlikte iddiaları reddediyorum” yanıtını verdi.

  Michael Saylor’a Dava Açıldı

  Başsavcı Racine, Michael Saylor’un DC’de yaşarken kazandığı yüzlerce milyon doların vergisini ödememesi konusunda yardımı olduğu iddiasıyla MicroStrategy şirketine de ayrı bir dava açıldığını bildirdi. Söz konusu dava dilekçesinde Michael Saylor’un kendisini Florida ve Virginia’da ikamet ediyor gibi gösterip, aslında DC’de bulunan bir çatı katında yaşadığı iddia edildi. Öte yandan Başsavcılık, Michael Saylor’un ABD İç Gelir Servisi’ne Florida’da ikamet ettiği yönünde beyanda bulunduğunu da öne sürdü.

  Vergi Borçları, Para Cezası ve Dava Masrafları Talep Ediliyor

  Washington DC Başsavcılığı söz konusu davada Michael Saylor’un kaçırdığı vergi miktarının 25 milyon dolar olduğunu iddia ediyor. Ayrıca davada Saylor’un vergi borçlarının ödemesinin yanı sıra para cezası ödemesi ve dava masraflarını da karşılaması talep ediliyor. MicroStrategy’nin CEO’luk görevinden, şirketin Bitcoin (BTC) alımlarına daha fazla odaklanmak için yönetim kurulu başkanlığına geçen Michael Saylor, açılan dava sonrasında kısa bir açıklamada bulundu. Öte yandan MicroStrategy hisseleri de dava haberi sonrasında %6,55 oranda değer kaybı yaşadı.

  Saylor’dan Kısa Bir Yanıt Geldi

  Washington DC Başsavcısı Karl A. Racine’nin dava açıklamalarından sonra TSİ gece saatlerinde kısa bir açıklamada bulunan Saylor, yaptığı açıklamada “Columbia Bölge Savcılığı’nın iddialarına saygı duymakla beraber suçlamaları reddediyorum ve mahkemede adil bir sonuç çıkacağına inanıyorum” sözlerini dile getirdi. İlerleyen günlerde MicroStrategy ve Michael Saylor’a açılan davanın seyrinin nasıl olacağı merak eidliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle